Miroslavst

Kolik činí průměrná mzda? A máme se lépe?

Tak jsem se teď docela naštval, prý pr. mzda činí přes 23 tisíc. a benzínu si koupíme víc.
To by mě teda zajímalo kdo?
Kolik činí pr. mzda?

http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/231876-mame-se-lepe-benzinu-si-muzeme-koupit-vice-nez-za-socialismu.html

Nejlepší odpověď
Berušinka

No jo no =( .. když oni do průměrného platu započítaj i ty nehorázný peníze, co dostavají ti nahoře …

Další odpovědi
chudst

Do haje, vycerpal jsem limit palcu. Zrovna na tohle by se sakra hodil, dodam zitra. Joo, prumerna mzda cini 23 tisic, ale nereknou, ze do toho zapocitavaji ty nehorazny castky, jake berou nahore, presne jak rika berusinka.

tom004

No,větší nesmysl jsem nečetl. Protože, i kdy to byla pravda,tak za minula průměrný plat 3 000,– Kč : 4,– Kč/litr benzinu = 750 litrů. 750 litrů x dnešních 35,– Kč/za litr = 26 350,– Kč ČISTÁ měsíční mzda. Možná by se měli naučit kupecké počty.

Salvaje

Já bych se tak chtěla mít takhle PRŮMĚRNĚ… :)

roxy52

23 tisíc.To ale viděl pohromadě málokdo.Nejhorší je,že z tohoto ,,průměrného" platu se vypočitává důchod pro ty kteří slovo ,,práce" znají jenom z vyprávění.Nikde nikdy nepracovali,tak není z čeho vypočítat a tak to počitají z toho zázračného průměru !!!

P.T.

Nechápu, že se nad slovem „průměr“ ještě dneska někdo rozčiluje. To fakt nikdo neví, co znamená „průměr“? Hold, tak to je, počítá se nejvyšší i nejnižší mzda. A kdo spláče nad SVÝM průměrem, prosím, má možnost, jak si ho zvednout. Změna oboru, šlapat si cestičku k povýšení, samostatná činnost… Dosáhnout průměru není těžké. Jen je někdy třeba udělat změnu a odhodlat se. A ne jen hořečně obdivovat celorepublikový „průměr“.

vindic

Prům.č.mzda nečiní ani 20tis. Možná že jedině v Praze. Průměr je vždy ošidná hodnota. V době kdy byl benzín za Kč 4 rozhodně nebyla prům.č. mzda Kčs3tis. ale s bídou 2 tis. V r. 1978 jsem si koupil první auto a jezdil jsem s ním jenom asi 2roky za cenu 4,20/lt a poté se zvýšil na 6,50. Nelze ale porovnávat vše přes PHM, ale zahrnout tam celý spotřeb.balík, nájmy,služby, potraviny, veř.dopravu, atd.