mosoj

Kolik Čechů by se dostavilo ?

http://www.no­vinky.cz/krimi/292154-metalovy-zpevak-dodrzel-slib-vratil-se-z-usa-k-ceskemu-soudu-kvuli-smrti-fanouska.html

Nemám rád metal a podobný cirkus, ale tímto u mně jako člověk získal kredit !!
Doplňuji:
Nevím , ale nevšiml jsem si že by zde doktor dostal pravomoc mluvit za nějakou skupinu. Pak mmně ovšem uniká proč mluví v množném čísle !

Nejlepší odpověď
led

V súťaži zo znalosti národa, by som asi neobstála. Dávam (z 10 miliónov) 1 by došiel .
Nebudem sa hádať zo súdom, zjavne žaloba znela na speváka. Podľa mňa by mala znieť na organizátora, zle zorganizovaná bezpečnosť divákov a účinkujúcich. Ak sa divák dostane svojvoľne na javisko – organizátor niekde spravil chybu. Ako sa tam dostal?
Pohľad účinkujúceho v daný moment je veľmi ovplyvnený atmosférou koncertu, emotívnym a fyzickým vypätím počas hrania, svetelnými a akustickými efektami, hlukom davu pod pódiom. Tu zrazu sa pred nim ktosi, kto tam nepatrí, zjaví a prekáža mu. Nezavadzaj, odsunie, odstrčí, odsotí ho, nevie kam, no kdesi do tmy, ochranka!, kde sa flákajú…hráme ďalej,…
Skúste si teraz toto predstaviť a vžite sa do položenia umelca, ktorý sa dozvie, že tieň, ktorý mu prekážal a odsotll ho, zomrel. S čistým svedomím sa nemusí báť dozvedieť sa pravdu. Preto sa vrátil.
PS.
Je to môj názor. Nebudem polemizovať s právnou stránkou problému.

Další odpovědi
anonym

Především by málokterý Čech měl 8 mega na kauci, takže by čekal ve vyšetřovací vazbě.
Jinak jsme to všichni viděli už na zprávách všech 3 TV stanic a dostatečná diskuze je u uvedeného článku, tak co je tu ještě k rozpitvávání?
Doplňuji:
Otázka je v odborné rubrice Trestní právo, takže postoj předsedy senátu Tomáše Kubovce je prostý: –

  1. pokud by se obžalovaný nedostavil, tak celá kauce propadá (k tomuto účelu se také skládá).
  2. V případě Čecha, by byl jednoduše předveden, což je i uvedeno na soudním předvolání.

(Strohá dikce práva neřeší polemické „Co by, kdyby“).

Damiana

Myslíš jako do Ameriky? Z „obyčejných“ Čechů asi nikdo, stejně tak jak kdyby to byl „obyčejný“ Američan. Mám za to, že jako mediálně velmi známá osobnost si nemohl dovolit tuto záležitost nějak „smést“ ze stolu.

anonym

Něco se nám tady zase nezdravě rozdmychává. Takže zkusím, zda nezabere má odpověď:
Dr.Axl se zabývá meritem věci. Z právního hlediska je to perfektní odpověď a lze z ní vyvodit, že by spíše uvažoval, že Čech by se dobrovolně nedostavil žádný. Toho by musely k respektování zákona přimět dostupné zákonné prostředky.
(Tímto jsem „vrátila“ zmíněnému Dr.Axlovi jeho nezměrnou ochotu vysvětlovat a doplňovat zdejšímu fóru mé myšlenky a názory.)
Tip na to, jak by takové řízení vypadalo pro běžného smrtelníka, uvedla led. Nejsem si jistá, že nás Čechy nepřecenila. Pokud je to u nás o dobrovolnosti a zodpovědnosti, moc jí kolem sebe nevidím.
Já bych souhlasila s nulou podpořenou represivními prostředky ze strany zákona.

led

Všetci sa zaoberáte nepodstatným: bohatý americký spevák a chudobný český človek.

Ale v tejto otázke nie je reč o bohatstve, ale o svedomí!

Dr.Axl, nesúhlasím s vašou transformáciou Damianinej odpovede:„…se těžko dá srovnávat bohatý cizí zpěvák s řadovým Čechem.“ Jediný rozdiel vidím vo výške kauciu. Všetko ostatné je otázka svedomia a ctenie si zákonov. Alebo máte na mysli, že Česi nemajú svedomie a nectia si zákon? S tým by som nesúhlasila. Výška kaucie bola určená práve že išlo o známeho speváka s vyšším príjmom, len v tomto je rozdiel. Český občan by dostal nižšiu kauciu.
„Když už by se nějaký český zpěvák ocitl na pódiu v USA, dal by si majzla, aby nezapříčinil jakýkoliv konflikt se soudními následky,“ český i slovenský umelec na pódiu USA sa spolieha na organizátora akcie – koncertu, že zabezpečí všetko podľa zmluvy, včetne bezpečnosti. snaží sa podávať plný umelecký výkon a nie strachovať sa, aby „náhodou“ niečo neporušil, alebo niekomu neublížil.
Ak chcete aspoň trochu mať pocit človeka na javisku, skúste sa postaviť pred rozsvietené reflektory, nič nevidíte, pohybujete sa po nacvičenej trase a zrazu nečakaná nezreteľná prekážka… Ako šofér, určite viete, že vtedy sa nepremýšľa, ale reaguje!

anonym

Admin přeřadil otázku do zábavy protože formulace postrádá korektní justiční obsah.
Jediná Damiana odpověděla věcně, že se těžko dá srovnávat bohatý cizí zpěvák s řadovým Čechem.
Takže dětinské štěkání je zbytečné, k obdobné situaci by asi těžko došlo.
Když už by se nějaký český zpěvák ocitl na pódiu v USA, dal by si majzla, aby nezapříčinil jakýkoliv konflikt se soudními následky, nehledě k tomu, že tamější ochranka by ani nedopustila obdobný exces.

mosoj

Sice toto neregistruji, ale toť smutná zábava.
Já z toho zábavu nedělám.Moje otázka byla jasná aty jsi si ji překroutil k obrazu tvému.

mosoj

očko " Jsi si vážně jistá že neexistuje jiné řešení něž od dr. z plzeńské fakulty ?

anonym

mosoji, už mne snad nějaký pátek znáš. Čím si má být člověk jistý, když si upřímně vzato nemůžeme být jisti ani sami sebou?
Nezavírám oči, neboj se. Jen jsem už pochopila, že některé lidi je třeba brát takové, jací jsou. A nejedná se pouze o Dr.Axla, to mi věř.
Tebe ráda vnímám jako vyrovnaného člověka, kterého takové stále se opakující poznámky hned tak nevytočí.
Sám víš, že se také bráním. Nejsem zajíc, abych z toho měla smrt. Většinou to dělám prostřednictvím IP, ale někdy i tady. Nemám ráda napadání se. Stačí jedna rázná odpověď a ne popichování.

mosoj

A hlavně nezavírej oči před tím kdo to rozmíchává.

mosoj

Pane dr. Přejete si bod nebo ne. Nedostal jsem email tak na to kašlu .

anonym

:))

mosoj

Příště bych prosil odpovídat na otázku. Jestli nevíte porušujete kodex.

vagra

Takovýmto způsobem, přece porušuje kodex zcela běžně. Přitom ostatní nabádá k jeho striktnímu dodržování.
To, že neodpovídá na položenou otázku, je mu v podstatě jedno-:).

bolak

válečný štváči vagro, kde je ta tvá odpověď o které válečný štvanec Dr. mluví?

vagra

Bolaku, samozřejmě že přiznávám svoji vinu. Malá potíž je jen v tom, že nevím, čím jsem se provinil.
Mohlo by to být existencí oné perzony, která mě prohlásila za válečného štváče jen proto, že nesnáší pravdu a navíc ji nesprávně označuje osočováním ?

Co myslíš, nebylo by to na žalobu? :)))

mosoj

On už nejenže neodpovídá na otázku, ale dělá zde mluvčího za určitou skupinu. Začal mluvit v množném čísle !

anonym

Nuže, přijímám kritiku a opravuji, že měla být 3. osoba plurálu, tj. „většina lidí se dívala na zprávy TV“.
Což odpovídá průkazným číslům o sledovanosti české populace.
A když jsme u kodexu, pak by měla být otázka jasná!
Čili opačná aplikace na Čechy by znamenala, zda by se dostavili k americkému soudu?
P.S. A v čem válečný štváč vagra odpovídá k předmětu otázky? Zásadně jen osočuje, bez ohledu na téma otázky. Navíc ignoruje jasné pravidlo o osobních vzkazech výhradně do interní pošty.
ad ocko, mně nevadí, pokud si někdo rozvíjí mé argumenty, ale v tomto případě by spíše mělo vycházet, že u českých soudů by se většina Čechů dostavilo, aby předešlo násilnému předvedení.
Týž drtivý poměr (tj. jen nepatrný zlomek předvedených) vykazuje i dlouhodobá statistika české justice.

vagra

Pro poučovatele, co to tady zase pleteš!

Jak patetické:…„ válečný štváč!" Slovní spojení, které je tě skutečně hodno! Musel jsi asi dlouho přemýšlet nad tím, jak mě nazvat.:)
Proč jsi mě nenazval rovnou válečným zločincem?

O jakém válečném štvaní to tady blábolíš? Pokud ti poměry na Odpovědích připadají jako válečné, pak je mi tě líto, že žiješ v bludu.:)
Musím tě uklidnit, nestojíš mi za to, abych tady, ani někde jinde, s tebou válčil. Dovedu si představit lepšího a férovějšího soupeře.:)
Ve své poznámce, která byla určena mosojovi, jsem jen suše konstatoval skutečnost, že tak tady beztrestně porušuješ kodex už delší dobu. A to je pravda. Pravda je podle tebe osočování? Zřejmě ano.
Je o tobě už všeobecně známo, že ze svých chyb, obviňuješ všechny kolem, jen sebe, zřejmě ze zásady, vynecháváš. Tak je tomu i v tomto případě.
Přečti si, jestli ještě někdy budeš v pohodě, co jsi to zase vykouzlil za spisek.:)
Kdybych tady a teď prohlásil, jako že to v žádném případě nemám v úmyslu, protože mi to vrozená slušnost nedovoluje, že jsi s těmi svými poznámkami trapný a navíc i směšný, byl bych velice, převelice blízko pravdy. :)

S interní poštou, běž k šípku. Svůj názor na ni, jsem ti už jednou sdělil. Zopakuji ti to tedy znovu, že ji nepotřebuji.
Diskutuji zásadně veřejně, protože nemám co skrývat a s tebou, ze zcela jasných důvodů, nechci nic mít!
Interní pošta je pro ty, kteří potřebují skrytě kout pikle, a navenek se tvářit, jako beránci. Například pro lidi tvého ražení, kteří případnou korespondenci, dokáží v pravý čas zneužít.
Děkuji, nechci.
Při tvých metodách sledování zdejších uživatelů ti určitě neuniklo, že to, že tady „hraješ fér", ti už tady málokdo „žere.":)
Nevděk světem vládne ! :)))
Howgh.

mosoj

Hm. A nechat se zastupovat právníkem nelze ?

hanulka11

Jaký je důvod takových urážek?????
P.S. A v čem válečný štváč vagra odpovídá k předmětu otázky.
Ty se v tom Dr. Axle vyžíváš- vytahovat nějaké tvé zaručené důkazy.Hanba .

vagra

Hanulko děkuji Vám.
Sama vidíte, co je to za „týpka.":)
Prý inteligent…:)

hanulka11

Není zač děkovat vargo, jen se mi příčí to- co tu vždy Dr.Axl vyplodí- neskutečnou špínu – asi se tím snaží očistit sám sebe , ale to už fakt nelze.

vagra

Tak to jsme na tom stejně.

anonym

:) k tematu :
ten je snad z jiny planety !

Drap

Je přece pěkné, když jeden dokáže odpovídat i za druhého a šířit jeho myšlenky, jak vyplývá z odpovědí. Většina z nás se k tomu asi nedopracuje

led

To bude asi tým, že asi nemáme myšlienky. Alebo… je to sila zvyku
všetci za jednoho a jeden za všetkých – krásna myšlienka, ktorú možno doviesť až do absudna:
všetci za mňa a ja za vás…

RedC22

Už vim, koho mi připomíná! Gordna Freemana! http://jdem.cz/x5zb7