Pájo

Kolik času denně / v týdnu trávíte v interiéru a kolik venku – v exteriéru?

Jste tak spíše „člověk interiérový“ nebo spíše „člověkem exteriérovým“?

Pozn.

  • člověk interiérový = člověk trávící veškerou dobu v budovách – doma, v práci, v obchoďáku, kině, tělocvičně… ven se skoro nedostane, jen naprosto zřídka
  • člověk exteriérový = tráví většinu času venku, je tam rád, vyplývá to i z jeho povolání… kolik je mezi námi takových šťastlivců? ;)

http://www.ces­katelevize.cz/i­vysilani/105391484­37-celnice/313294340­020010-ruce-v-hlave/obsah/266804-utociste-interieroveho-cloveka/

Všímáte si, jak se to s věkem člověka mění? Nebo je to tou dobou? Co si o tom myslíte vy.
Všem předem děkuji za reakce. P.
Doplňuji:
Nacházíte pro sebe klid venku nebo doma?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Pokud jsem ve městě, tak jsem převážně v interiéru, když se mi zadaří dostat se na chatu, tak jsem hlavně venku. Hodně to záleží na tom, kde člověk žije, procházet se kolem smradlavých fabrik není nic lákavého.

Další odpovědi
marci1

Bohužel nemám to štěstí, abych měla povolání, které se vykonává venku. Ale zcela určitě nejsem člověk interiérový. Nebrouzdám ve volných chvílích po shopech, supermarketech. V lese jsem každý den, aspoň na chvíli, pracuji na zahradě a snažím se, být co nejblíž přírodě.

iwrana

Myslím,že je to hodně dobou.Dřív byli lidé blíž přírodě.Naštěstí si někteří začali uvědomovat,jak je to špatné a nezdravé být pořád někde od mala zavřený a vznikají Lesní školky.Tam tráví malé děti většinu času venku a myslím,že jim to hodně přinese do dalšího života.Budou se určitě na všechno dívat úplně jinak,než skleníkové děti.

zeeue

Když jsem ještě dělala školu, a měla méně povinností a tudíž o hodně více volného času, jezdili jsme s přítelem téměř denně daleko od města – vyrazit někam do surové, člověkem nedotknuté přírody /převážně do lesů, ale i řekám či třeba do skal/. Odstavili jsme někam káru a šli /někam daleko, ale hlavně směrem od pozemní komunikace :D/ opájet se těmi zvuky a vůněmi, co příroda umí vyčarovat. Těm výletům jsme říkávali „edvenčry“ :D To byla nejkrásnější doba mého života.

Teď, když už jsem se „zařadila do pracovního procesu“ :D jsem první půlku dne zavřená v kanclu a druhou jsem ráda, že si můžu jít domů odpočinout. A ačkoli mě má práce baví a jsem ráda, že ji mám a stejně tak, že mám svůj domov, místo, kam se mohu uchylovat… nikdy se na těchto místech nebudu cítit tak, jako tenkrát v hlubokých lesích či v bystřinkách zapomenutých říček a nebo i klidně v nějakém vyprahlém skalním lomu. Ať už po mě lozily klíšťáci :) nebo mi vlasy cuchal silný vítr… nikdy – tak nespoutaná a tak svobodná…

nonnel

Bydlím v krásné krajině na okraji Liberce a mám velikou zahradu. Přes to jsem člověk spíše interiérový, protože v Liberci většinu roku prší. Kdybych však bral v potaz pouze dny kdy neprší, tak jsem z 90% člověk exteriérový.

honza19hk

to záleží na tom kolik mám práce.

Tw!st

Teďka v prázdniny trávím téměř celý den v interiéru u WoWka, v exteriéru pouze 10minut – 5 minut cesta pro další zásobu kofol a 5minut cesta ke kamarádovi aby sme mohli hrát WoWko spolu

anonym

Vím, že mnoho odpovídajících bude z řad interiérových až inzertiérových, oproti mizivému množství exteríé – moment, musím balit, mladá chce něco do batohui