Zepple

Kolik částí je v nosní dutině?

úryvek z knihy… Uvnitř je nosní dutina rozdělena přepážkou na dvě části. Každá polovina nosní dutiny je rozdělena nosními skořepami na tři nosní průchody…
ehm, každá?! takže pak tam je 6 komůrek? to se mi nějak nezdá… :/

Nejlepší odpověď
panenka

Nosní dutiny jsou tvořeny nosním vchodem, nosní přepážkou a vlastním prostorem dutin, rozděleným na horní, střední a dolní část.
více o Nosních dutinách zde v odkaze

Zdroj: http://www.or­dinace.cz/cla­nek/nosni-dutiny/

Další odpovědi
vyneve

nosní dutina- „nos“- rozdělen na dvě půlky…to si člověk představí.

Pak, každá půlka-nosní dírka a její pokračování je uvnitř ještě rozdělena výběžkami kostí (nosní skořepy) na 3 oddíly..do každého pak ústí jiné nosní dutiny, vzduch více se jich dotýká (zachycení částic, virů, ohřátí, zvlčení,…).
a můžete si všimnout-tělo reguluje dýchání dírkami-je střídá- jednou pravá, jednou levá…po několika hodinách… (zacpěte si nos a zkuste, kterou se dýchá snáž..a pak znovu…: )