Moniccc

Kolik byste si účtovali za cca 80 km jízdy autem?

V autě budeme 4. Kolik by to tak mohlo být na každou hlavu?

Nejlepší odpověď
cochee

To přece záleží od spotřeby auta, kterou už má jeho majitel jistě dávno zjištěnou. Dejme tomu, že to dělá 7 l/100 km, na 80 km to bude tedy 5,6 l, litr benálu může stát třeba 35,40 takže to bude 198,24 Kč no a na čtvrtiny to je zaokrouhleně padesát na jednoho, skutečná čísla si dosaď podle vašich reálií 🙂 já osobně bych klidně dal i navíc, je to tak trochu slušnost za využití cizího auta a nezbankrotuju z toho.

Další odpovědi
Alesh

Záleží kolik ti to žere, jestli je to jednorázovka pro známé nebo jestli to je nějaká pravidelná doprava na které nechceš tratit.
Pokud to chceš vyčíslit opravdu reálně, pak musíš vzít především cenu paliva, kterou projedeš na té trase + další náklady spojené s provozem auta (amortizace). Já mám spotřebu okolo 6–6,5 l/100km, cena paliva cca 35 Kč (lze vzít i přesné číslo). Čili 80 / 100 * 6,5 * 35 = cca 180 Kč palivo. Někdo se spokojí s tímto výpočtem. Správně bys ale měla připočíst zmiňovanou amortizaci, to bude aspoň 1 Kč na kilometr, pro jednoduchost vezmu 1,5 Kč/km, tedy 120 Kč na 80 km. V sumě tedy 180 + 120 = 300 Kč, tj. 70–100 Kč na hlavu. Záleží na dohodě. Já bych ti zkrátka dal kilčo, páč bych byl rád, že nemusím krotit volantem a že se můžu kochat. 😉

anonym

Vycházet bys měla z výše „cestovních náhrad“ na své vozidlo. Základní sazba na amortizaci vozidla činí v roce 2013 3,60 Kč na 1 km. To je celkem 288,– Kč.
K tomu se připočítává částka na PHM. Musíš tedy podle TP zjistit, jaká je spotřeba vozidla na 100 km a vzít v potaz cenu nafty nebo benzínu u čerpací stanice, kde PHM nakupuješ.
Vezmeš-li spotřebu 10 litrů na 100 km a cenu cca 36,– Kč za litr, tak by byl výsledek 360,– Kč za PMH na 100 km, čili 288,– Kč.
Celkem by to bylo 576,– Kč. Podíl na jednoho cestujícího potom vychází 144,– Kč.
Když jsme takto jezdili na porady a školení z Nového Jičína do Ostravy, tak byla dohoda, že se částka brala podle jízdného autobusem (automaticky jsme ji zaokrouhlovali). Ono to zhruba tak totiž vychází i v reálu. Při plně vytíženém autě se vždy ušetří.
Pokud bych byla v tomto autě já, brala bych za velmi slušné dát Ti minimálně 150,– Kč.