Michal Kole

Kolik bych dostal peněz kdybych daroval spermie? Jde to v Rakovníku v nemocnici? Nevadilo by, že mám POUZE jedno varle?

Inspiroval mě bolak, taková „blobost“ by mě nenapadla 🙂

Nejlepší odpověď
hanulka11

zde si přečti – myslím, že bys asi neprošel http://www.mys­permbank.cz/cs/da­rovatsperma.html

Další odpovědi
iceT

Napřed bys musel absolvovat nějaká vyšetření a pak teprve by tě schválili nebo neschválili.

Kritéria výběru dárce spermií
Dárcem spermií může být zdravý muž bez jakékoliv rodiné genetické zátěže ve věku 18 – 34 let s minimálně středoškolským vzděláním. Zájemcům o darování spermií je v sanatoriu provedeno vyšetření spermiogramu. Před tímto vyšetřením je nutné dodržet minimálně 2 denní maximálně 3 denní sexuální abstinenci. Pokud je vyšetření spermiogramu v pořádku (s hodnotami normospermie) je potencionální dárce objednán k řadě vyšetření – např. ke klinicko-genetickému vyšetření a serologickému vyšetření (vyloučení HIV, viru sérové hepatidy B,C a syfilis). Každému potenciálnímu dárci je rovněž provedeno vyšetření krevní skupiny a Rh faktoru.
Dárci spermatu odpovídají kritériím pro výběr dárců dle směrnic ESHRE (Evropská společnost pro lidskou reprodukci a embryologii) a ASRM (Americká asociace reprodukční medícíny).

Na základě všech provedených vyšetření je muž buď doporučen nebo nedoporučen k darování spermatu.
Za darování spermií přísluší dárci náhrada ušlého zisku a vynaložených nákladů.

Drap

Nedostal by jsi nic, nespňuješ požadavky

bolak

Prachů bys určitě dostal dost, ale nesměl bys promluvit :))

pusinka50

Taky si myslím, že bys Michale neprošel z důvodu své diagnozy.
Jinak ale: Částka za darování spermatu se pohybuje mezi 500 a 1000 korunami za dávku (cena závisí na klinice). Darovat můžeš až ve chvíli, kdy se prokážeš jako kvalitní dárce – to na základě spermiogramu, genetických testů a testů krve. Pokud je spermiogram v pořádku, následují genetické testy, které probíhají formou dotazníku nebo rozhovoru. Testuje se i krev na různé vážné nemoci nebo zda dárce není infikován pohlavně přenosnými chorobami." Pokud je vše v pořádku, pak může „kvalitní rozsévač“ darovat až 10 vzorků.

anonym

Já myslím, že hodně. Ale musíš jít rovnou k Berouskovi.

bolak

ale michale, pokud máš jen jedno, tak by bylo dobrý zvážit, jestli by sis neměl nechat odebrat do zásoby (zmrazit na potom > http://nd03.jxs­.cz/476/717/24957214a­a_66424132_o2­.jpg)… už z některejch těch příspěvků tady jde vycejtit, že poptávka po tvém produktu by tu byla, jen se asi holky styděj ti to říct přímo…