Kolik by stálo vyrobení jednoho balení lázeňských oplatek v bezlepkovém provedení?

Šlo by to zadat výrobci na zakázku či by se člověku vysmál do telefonu/emailu, že je to kravina?

Docela rád bych si vzpoměl na jejich chuť, ale nedaří se mi to vybavit.

Odpovědi
Drap

Asi tak 42 570,–

Nuk nuk

Zrovna nedávno se toto téma někde probíralo. Tradiční české lázeňské oplatky zatím v bezlepkové podobě neexistují, bohužel. Ačkoliv už se vyrábějí DIA, tak třeba Vám svítá trochu naděje.

Což o to, cena by asi nebyla o moc vyšší, než u klasických, ale možná jen o pár desítek korun, což v případě už tak drahých oplatek nebude tak markantní rozdíl.

Problém je, že na to, aby velkovýrobce začal vyrábět něco v jiné (např. bezlepkové) podobě, musí být přesvědčen, že se mu to vyplatí, tedy že bude odbyt. Vašemu telefonátu by se asi nikdo nevysmá, dneska existuje v bzl variantě leccos a poptávka je čím dál větší, ale výrobce by musel mít takových žádostí a výsledky nějakého průzkumu trhu, aby posoudil, zda mu to stojí za to.
Ono to totiž není jen, že do formy místo klasického těsta naleje bezlepkové. Musel by ty bzl vyrábět v podstatě někde jinde než ty klasické, nakoupit jiné formy, nástroje, igredience atd. atd… Proto se do toho firmy tolik nehrnou a proto se nejspíš nestane, že by pro jednoho zákazníka vyrobily třeba jen pár krabiček.

Jedině zkuste vyhledat někoho, kdo má na lázeňky malovýrobu nebo je umí udělat doma a zvládne je tak, aby bezlepkové nekontaminoval.