Ann Valeska

Kolik by mě stál dětský psycholog?

Dobrý den, myslím, že potřebuji psychologa. Občas slyším hlasy, od školky až doteď jsem šikanovaná, občas mám chuť umřít a myslím, že mám bipolární poruchu. Jenže nevím, jestli si můžeme psychologa dovolit.
PS: Je mi 14.

Nejlepší odpověď
Hlada

Radu psychologa zdarma můžeš získat v pedagogicko psychologické poradně, případně ve škole, pokud má škola s některým smlouvu.
Podle toho, co píšeš, nepotřebuješ psychologa, ale psychiatra. K němu se můžeš objednat přímo, bez doporučení.
Psycholog není lékař, jak píše Raibek, ale absolvent filozofické fakulty. Psychologové nejsou placeni ze zdravotního pojištění.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Psycholog je lékař a lékařská pomoc je v rámci zdravotní péče u nás zdarma. Dokonce máš možnost v případě šikany využít i jiné centrum pomoci. Dítě v tísni apod.
Psycholog, respektive někdo s psychologickým vzděláním je určitě i u vás ve škole. Je to učitel/ka, která je k tomu určená-školená. Zeptej se třídní učitelky a ta ti jistě ráda sdělí, kdo z kantorů to je.

ivzez

Psycholog s hlasy nepomůže, je potřeba lékařská péče.

Zajděte k dětské lékařce, která může doporučit k psychiatrovi.
Na rozdíl od psychologa je psychiatr lékař, péči u něj uhradí
zdravotní pojišťovna.

Ještě jedna rada:
Nikdy (opravdu NIKDY) se nepokoušej sama diagnostikovat.
Mohla bys zjistit, že máš všechny existující choroby – i ty, kterými
nikdy onemocnět nemůžeš.

Abych řekla pravdu:
Mám pocit, že si z nás spíše někdo dělá legraci.
Nedokážu si totiž představit, že by některá matka
(někteří rodiče) nechali své dítě bez pomoci, že
by muselo samo hledat radu v internetu…

da ny

Psycholog není lékař…
Psychiatr je lékař a často vede i psychologickou poradnu.
Na doporučení pediatra je možné objednat se k psychologovi/psychi­atrovi..
Mám pocit, že je možné objednat se i bez doporučení.
Návštěvy (léčbu) hradí zdravotní pojišťovna.

Jsou i jiné nemedicínské možnosti, je dobré obrátit se na osvědčené osoby.
Klient hradí služby sám.