Zlatý

Kolik by se vybralo ve vaší obci?

V jedné menší vesnici občané velmi málo přispívali na provoz místní fary. Pan farář po dlouhém přemýšlení přijal toto netradiční řešení:
při kázání oznámil, že se mezi věřícími rozšířila nevěra a proto, pokud do večera nebude v pokladničce alespoň 500 korun, bude nucen veřejně z kazatelny vyhlásit jméno jednoho z hříšníků/hříšnic. A ejhle, odpoledne bylo v pokladničce 25 pětistovek a jedna dvousetkoruna s lístkem, kde bylo napsáno - pane faráři, prosím počkejte, já do večera ty zbylé tři stovky přinesu!
Troufáte si odhadnout kolik by se vybralo ve vaší farnosti a přiznáte se, nebude-li jen tak čistě náhodou rozpočet Vaší rodiny ochuzen o 500 Kč??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

tak u nás by se vybralo sotva 20kč,máme jen občany kolem70-ti let,a bohužel vymíráme

Další odpovědi:

Zlatý

Na mně by nezbohatli a jak jsou na tom ostatní, to nesleduji.

Stříbrný

Počítám,že u nás tak kolem 50 koruny.

Bronzový

Kdyby čekali jen na příspěvek od nás, tak už by ten kostel spadl.

Takto porušovat zpovědní tajemství je nechutné a faráři (při vší úctě) do toho nic není.. au contraire to může mít efekt, byť pak můžeme polemizovat nad celou etičností takového prohlášení... ono... i víra je bussines = nemáš čím zaujmout, nemá ti kdo platit... a pak pod takovým tlakem se snižovat na tak přízemní metody mi přijde jenom a jenom špatné... K otázce; myslím, že by se vybralo pár tisíc, má "obec" má přes půl milionu obyvatel :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3361
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1079
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.