Avatar uživatele
dudu

Kolik by se vybralo ve vaší obci?

V jedné menší vesnici občané velmi málo přispívali na provoz místní fary. Pan farář po dlouhém přemýšlení přijal toto netradiční řešení:
při kázání oznámil, že se mezi věřícími rozšířila nevěra a proto, pokud do večera nebude v pokladničce alespoň 500 korun, bude nucen veřejně z kazatelny vyhlásit jméno jednoho z hříšníků/hříšnic. A ejhle, odpoledne bylo v pokladničce 25 pětistovek a jedna dvousetkoruna s lístkem, kde bylo napsáno – pane faráři, prosím počkejte, já do večera ty zbylé tři stovky přinesu!
Troufáte si odhadnout kolik by se vybralo ve vaší farnosti a přiznáte se, nebude-li jen tak čistě náhodou rozpočet Vaší rodiny ochuzen o 500 Kč??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? panenka, kapka, flodur, anonym před 4975 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

tak u nás by se vybralo sotva 20kč,máme jen občany kolem70-ti let,a bohužel vymíráme

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kapka

Na mně by nezbohatli a jak jsou na tom ostatní, to nesleduji.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
oskar

Počítám,že u nás tak kolem 50 koruny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rybíz

Kdyby čekali jen na příspěvek od nás, tak už by ten kostel spadl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filisthin

Takto porušovat zpovědní tajemství je nechutné a faráři (při vší úctě) do toho nic není.. au contraire to může mít efekt, byť pak můžeme polemizovat nad celou etičností takového prohlášení… ono… i víra je bussines = nemáš čím zaujmout, nemá ti kdo platit… a pak pod takovým tlakem se snižovat na tak přízemní metody mi přijde jenom a jenom špatné… K otázce; myslím, že by se vybralo pár tisíc, má „obec“ má přes půl milionu obyvatel :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek