pája139

Kolik by se denně mělo pít vody a kolik pijete vy ? v létě/v zimě

Nejlepší odpověď
brillant

Pokud netrpíte žádnou závažnější nemocí a nevystavujete se zvýšené fyzické zátěži, stačí Vám cca 30 ml na 1 kg váhy. Čili pokud vážíte 80kg, potřebujete cca 2,4 litru tekutin denně.

Další odpovědi
dnb

Myslím že v létě člověk vypije víc, než třeba v zimě. Tělo bývá v létě mnohem častěji dehydrováno a tak člověk vypije mnohem víc vody než v zimě aniž by si to uvědomoval. Já ale piji mnohem častěji spíš pivo než vodu a proto nemůžu přesně říct kolik toho za den vypiji. Kolísá to mezi 2 až 10 litrů

quentos

2–3 litry (viz zdroj: 2,2 l u žen, 3 l u mužů). Jedná se optimum bezávisle na ročním období.
Obvykle ty tři litry denně vypiju. V létě i v zimě.
Doplňuji:
http://www.ma­yoclinic.com/he­alth/water/NU00283

Vašek123

no tak jak u koho u menších dětí méně a ještě záleší jakou máte zátěž, ale tak počítá se tak v létě 3–4 litry denně a v zimě 2–3 litry denně ;)

honza19hk

v zimě tak cca 6 litrů v létě i deset. A to nepočítám piva.

leporela22

20 centilitru mléka

Saky

říká se že 3 litry,ale dva nasaješ v jídle takže jenom jeden … já piju pul litru