Tw!st

kolik by přibližně činil zakládací kapitál pro založení cukrárny s mými požadavkami ?

Dobrý den, mám plány do budoucna rozjet řetězec cukráren na styl fast foodů KFC nebo MCDonalds, jenže by se prodávaly koblihy apod. alespoň řetězec 3 takových cukráren, nechtěl bych vytvořit pouze jednotnou cukrárnu která bude obyčejná jako každá jiná, něco na způsob Starbucks, nebo pokud někdo zná v USA něco podobného jako např Daniels donuts. teď když znáte mojí myšlenku tak se podívejme z investičního hlediska, kolik by zhruba činil zakládací kapitál pro založení první prodejny ? se vším všudy, pozemek, výstavba, papírování, reklama, zaměstnanci atd ? pak ještě otázka, bylo by lepší mít pro tu prodejnu vlastní pekárnu kde by se dělaly tyhle výrobky, nebo sepsat smlouvu s jinou pekárnou ?
Doplňuji:
díky Arygnoc. Alespoň že jsi pochopil smysl a maji myšlenku. přesné vystižení by bylo sladký fastfood :). konkrétně chci zavést něco na smysl Daniels donuts jak je v USA.

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

To je těžké odhadnout, je rozdíl, zda budeš na ni kupovat pozemek v centru, Prahy, Brna, Olomouce, nebo v Chánově.
Budovu taky můžeš postavit za mega, ale klidně i za 10mega.

Těžké odhadnout, může to být pár mega v Chánově, nebo pár desítek mega v centech měst:-)

Před podnikáním je vhodné udělat si podnikatelský plán, tam si zařadíš veškeré náklady. Bez takového plánu, ti na to úvěr nikdo nedá.

Další odpovědi
arygnoc

ak to bude v jednom meste, oplatí sa mať jednu centrálnu pekáreň, najradšej svoju (skrachuje prípadne spolu s reťazcom).
ideálne by bolo mať na každej prevádzke vlastnú pekáreň s jednotnou receptúrou v celom reťazci.

kalkulácie musíte robiť s ohľadom na niekoľko predpokladov:

budete prevádzky stavať alebo v prenajatých/kú­pených objektoch prestavovať na jednotný firemný dizajn?
niekedy je lepšie začať na zelenej lúke.

odhady vám urobí architekt.

zabezpečenie technológie a logistiky:
opäť s rozpočtovými nákladmi poradia odborníci (technológ na pekárenskú výrobu, logista).

reklama:
záleží na rozsahu. odpovie vám každá reklamná agentúra.

ostatné:
zasa sa treba obrátiť na odborníkov (právnici ohľadne vlastníctva pozemkov, prevádzok, strojov a technológií, know-how, ochranej známky, …), ekonómovia, nutriční odborníci, dizajnéri, …
v neposlednom rade asi bude potrebný i prieskum trhu, či vôbec o takúto službu záujem je, česi sú relatívne konzervatívny národ. osobne by som o takúto službu záujem nemal, a keď tak rozmýšlam, asi ani nikto z môjho okolia.

celkom hrubým odhadom by som počítal s osemmietnymi ciframi (v kč).

;-Q

rozhodne by som to nenazýval reťazec cukrárni (od tých to má hodne ďaleko), skôr nejaký sladký fastfúd. (fuj, už len to spojenie mi naháňa zimomriavky po chrbte)

postcd

několik milionů Kč za nákup nebytových prostor ve městě, nechce se mi věřit, že by se vyplatilo si ten prostor pronajmout. Zařízení prodejny, opravy tak 200,000Kč? a teď ještě vydělat na něčem co pro tebe vyrábí a dováží někdo jiný…
Doplňuji:
vlastní výrobní prostory, a technologie to by bylo dalších několik milionů v případě že by byly mimo město, pak ještě automobil na přepravu zboží