Kolik by mohla stát oprava jízdního sedla kola kvůli natržené kůži, pokud by se nechalo spravit v čalounictví?

Nebylo by to dražší jak nové sedlo? Vyplatí se to. Podobné sedlo nové vyšlo na 699, ale jde o to, že není uplně identické, jen podobné. Prodávají se i levnější, ale nechci něco, po čem mně budou po chvíli bolet sedací svaly. :D

V čalounictví by vyměnili celý kožený potah nebo jen přešili to místo, kde se roztrhal?
Díra má tak 2 cm na výšku a 5 cm na šířku.

Odpovědi
Drap

Takto nelze odpovědět. Až čalouník po prohlídce by byl schopen určit jakým způsobem bude opravovat. Podle toho bude i cena.

Martasko

přesně jak píše Drap. Zkuste se nejdřív zeptat čalouníka. Ale cena nového sedla není tak velká…

malinak812

Teď je otázka jestli se to vůbec vyplatí. Také jsem nad něčím takovým uvažoval u svého starého kola. Nakonec jsem s tím ale za čalouníkem ani nešel. Zjistil jsem, že nová teleskopická sedlovka se dá na https://www.cy­cology.cz/cyklo-komponenty-c1423/ sehnat za pár stovek, tak jsem se raději vydal touto cestou. Navíc nové sedlo je i pohodlnější.