Klarisa

Kolik by mi měla má dcera přespívat?

Moje dcera u mě bydlí s 15 měsíční dcerkou,pobírá i s alimentama 9600kč a dává mi jen tisíc korun,kupuje malé plenky a přesnídávky,mlé­ko.Jinak ji živím,vařím apod.Kolik by mi měla dávat,mi říká,že má málo,ale co já,která má 10 tisíc a k tomu kromě ní ještě 3 děti na studiích.
Doplňuji:
Ještě chci dodat,že mi dcera nepomáhá,nena­kupuje,nevaří,ik­dyž ví,že jsem nemocná,je drzá a věčně sedí u počítače,nemluvě o tom,že střídá kluky jak ponožky,věčně se hádáme.

Nejlepší odpověď
kropitko

Milá Klariso,pěkně jí utni tipec, má 14 měsíční holčičku,vím jaké jsou náklady na měsíc, málá pije sunar jako blázen, k tomu ovoce,zelenina,jo­gurtíky apod,o běžném jídle nemluvím,to jí to co já,pak po ní dojídám. Sunar-1.200,–,pleny má pampers,cca 200,– kč na měsíc,kupuji v akci,kravinky okolo + oblečení udělají max.500,–,takže tvé dceři zbyde pro ní samotnou minimálně určitě tak 7.000,–
Doplňuji:
Pardon,zapoměla jsem odečíst těch 1.000,– kč,co Vám dává na měsíc.(omlouvám se za předchozí tykání,prostě mi to ujelo,jak jsem se rozčílila,právě proto,že vím,že jste nemocná) Měla by Vám pomáhat,jak jen to jde,třeba si i najít brigádu. A ne Vás takhle využívat. Mě by moje máma hnala. Neznám vaši situaci,ale jestli to jde,snažte se přehodit domácí práce na Vaše děti,tím myslím na všechny,v rámci jejich možností. Ať vaří,uklizí,na­kupují sami. Mě,když je ouvej,tak mi moje děti pomáhají a to už semnou ani nebydlí,když pomoci nechci,tak telefonují a chtějí přijet,jen aby mohly pomoci. Třeba jen tím,že přijedou a hrají si s malou,to je pro mě taky pomoc. Promluvte s ní,požádejte ji o pomoc,ať Vám pomáhá i s ostatními dětmi,vždyť tak to má být.

Další odpovědi
panenka

Moje sestra bydlí s rodiči a rodičům přispívá 1500 kč.Pokud ale mamka nemá třeba něco nakoupeno domluví se se sestrou a tá to koupí.Spíše si myslím že záleží na domluvě těch dvou.

mosoj

Těžko na takovéto otázky konkrétně odpovídat.
Je zcela běžné, že rodiče rádi pomáhají svým dětem. Problém začíná tehdy kdy toho jedna nebo druhá strana začne zneužívat.
Bylo by dobré aby si dcera uvědomila kolik by jí stálo bydlení nebo strava kdyby byla sama a zároveň dovedla zhodnotit i Vaši finanční situaci. Ostatní je jenom otázkou Vaší dohody, ale měla by jste přiměřeně přitvrdit. Spíš se přikláním k názoru „panenka“, ale hraje zde roli příjem roodičů.

vagra

Je mi vás líto,ale pravděpodobně jste si to zavinila sama,někde ve výchově byla chyba.Pravděpodobně ještě pořád máte rezervy,že jí to trpíte!.
Přiměřená částka za servis,jaký má-2500kč./Budete mít 12500 děleno 5 = 2500kč pro každé dítě a vnučku,tu si musí uživit a ošatit sama!Vydírá vás!
Jestli si myslíte,že se to časem zlepší-nevěřte tomu,spíš naopak!
Tak je to.

misicka2310

No tak možná to můj příklad není ale miminko mám taky a dostavam 7800 a samotné mi na konci měsící zustane maximálně 2000kč a to z odřenýma ušima ale to stou pomocí bych si taky nenechala líbít pomoct by vám měla syce já taky žiji s tchyni a tchánem a nepomaham jim sama od sebe ale když řeknou tak bez keců jdu ale vařit jim pomaham kdy to jde protože mam 2 měsíční miminko což ale váš případ není :) musíte jí domluvit nebo i pohrozit tak na oko:)

BENYTA

Milá Klariso,ostatní mají ve všem pravdu.Stačí si říct,kolik jí zbyde,když Vám dá tu almužnu a za co to utratí.Je zřejmé,že nemá ani pojem,kolik co stojí,např.jí­dlo,prášek na praní atd.atd.Až bude malá jíst normálně,neutáhnete to,musíte to řešit hned.Radikální řešení by bylo,aby si dcera vyzkoušela žít,jako by bydlela sama,ale to,prominte,se Vám asi nepodaří zrealizovat.Možná by stačilo jí vzít na větší nákup a zdůraznit,na jak dlouho vydrží zakoupené potraviny.Před lety jsem se potýkala s podobným problémem,i když se jednalo o bratra mého partera.Došlo to tak daleko,že jsme si denně zapisovali spotřebu teplé vody…

NickD

Nejsnažší je domluva.V obráceném případě jsou lidé,kteří si z těchto peněz platí i vlastní bydlení.V mém případě mě tehdy 1,5 roku stará dcera a 3měsíční syn se kterým jsem jezdil po doktore se srdíčkem a ani jedno dítě matka nekojila,stáli do 5.000,–Kč a to jsej jim nakupoval každý den!
Standartní domluva ve společném bydlení je placení poloviny nákladů (elektřina,to­pení,voda,včet­ně jídla a případných nutných oprav).Navíc si myslím,že jednání takového člověka není vhodné.Spíš by se měla snažit pomoci a na mateřské má k tomu spoustu času i příležitostí.

kropitko

Pro mosoj,tohle bije do očí… Klarisa má 10000,– čtyři děti + 1000 od dcery,kterou taky živí, její dcera má 8.600,– úplně sama pro sebe a pro svoje miminko. sakra,kde to jsme,jak to vůbec může zvládnout..???????Klo­bouk dolů