vomibest

KOlik by jste byli ochotní zaplatit za masáž?

Jsem masér. Dělám kvalitní masáže, neb jsem delší dobu pracoval v lázeškém zařízení v ML. Skoro 99% lidí si ztěžuje na bolest zad, ale vymlovají se na to, že nemají dostatek peněz na to, aby navštěvovali maséra proto, že je to pro ně příliš drahé. Na odstranění bolesti zad a šíje je potřeba alespoň 45 minutová masáž, aby se dostavil nějaký účinek. Rád bych tedy věděl, kolik by podle vás taková masáž měla stát, aby se vám to nezdálo drahé. Pro mě na prvním místě v hierarchii hodnot je zdraví a pokud si to uvědomuji a zdraví si hlídám, potom mohu mít všechno ostatní. Děkuji za názor.

Nejlepší odpověď
annas

Chodím na masáže několik roků. Vystřídala jsem různé maséry(masérky), kvalitní i méně kvalitní. Nevzpomenu si, s jakým poplatkem jsem začínala, cena se samozřejmě zvedla.

Nyní platím za celkovou masáž od 500 do 600 Kč, za baňkování Kč 400.

Také se domnívám, že záleží na tom, jak velká je obec, druh masáže, její délka apod.

Investice do zdraví se vyplatí třeba jen jako prevence nebo kvůli tomu, že si neničím své zažívání léky proti bolesti. Ale je pravda, že ne všichni lidé mají dost prostředků, aby si mohli pravidelnou masáž dovolit.

Další odpovědi
SETH

Severní Morava, město s vysokou nezaměstnaností a nízkým příjmem na obyvatele.
Za rehabilitační masáž krční páteře dlouhou 20 minut platím 80,– a za jakoukoliv částečnou stejně. Za celkovou rehabilitační masáž je cena 250,– Jde o soukromé rehabilitační zařízení s kvalifikovaným personálem. Jsem spokojena, nevadila by mi ani dvojnásobná cena.
U jiné masérky mám hodinové relaxační masáže (včetně lávových kamenů, baňkování, aromoterapie) za 400,–

1popelka1

Nejlepší je prevence a neustálé pravidelné každodenní cvičení, a protože mám problémy se zády snad odjakživa, musela jsem se donutit a taky správně naučit sama cvičit… teď už chodím na rehabilitace (přes neurologa) jednou za čas, k masérovi ne.

Kamarádce masér říkal, že se obecně doporučuje ze začátku 7–8 „sezení“, než se svaly uvolní a pak tak jednou za 4–6 týdnů (podle potřeby-každý jsme jiný)

Ceny v širokém okolí se pohybují podle místa a taky střediska, ve kterém masér působí. Takže 45 min za 150,– soukromník na vesnici; 200,– soukromník v Ostravě; 300,– a 450,– rehabilitační a ozdravné centrum na vesnici; 120,– rehab. centrum ve městě. Jde o klasické masáže.

Osobně, vzhledem k finančí situaci, je pro mě momentálně strop 200,–. Představa, že za první 7/8 sezení vyplajznu za necelé 2 měsíce třeba 2.tis je pro mě vysoká cena – to je utratím raději za výlet nebo si přidám na dovolenou.
Každý má jiné priority – já dávám přednost prevenci pomocí cvičení.

ReHu

Asi také trochu záleží na tom, jaká to je masáž, zda klasická, či některá z jiných technik. A také, jestli je masáž částečná nebo celková.
A hodně záleží na tom, jak je masáž provedena. Byla jsem masážích v několika různých zařízeních, přes pojišťovnu i bez. Musím konstatovat, že vě většině případů byla masáž pouze příjemná, ale efekt nebyl. Po době hledání jsem objevila fyzioterapeutku. Tam poprvé jsem cítila, že masáž má význam.
Propaguji názor, že je mnohem lepší se věnovat prevenci, než později řešit bolestivé stavy, které jsou pro tělo mnohem náročnější.
Takže – kolik zaplatit za masáž? Velmi těžká otázka. Na kolik si ceníme svého zdraví? Na kolik si ceníme toho, abychom se mohli hýbat bezbolestně?
To souvisí i se stravováním. Dostala se mi do rukou tenka, ale velmi zajímavá a čtivá knížka. Je tam vysvětleno proč lidé běžně nakupují nezdravé věci, jak se v potravinách orientovat i jak poznat, když výrobce mlží. Stojí 230 Kč ak dyž jsem se ptala známých, zda by ji nechtěli, zájem sice byl, ale na můj vkus malý.
Myslím, že v ČR lidé málo dbají o své zdraví a o prevenci vůbec a raději si koupí pár krátkodobých radostí, než by chodili 2*do měsíce na preventivní masáž.

malinak812

Taky si myslím, že se to dost odvíjí od druhu masáže. Co mám zkušenost, tak u každého druhu je to ceněné jinak. Navíc jak tu někdo psal, tak se to hodně liší i město od města a podle toho, jaká je konkurence. Co mám zkušenost, tak nejvyšší ceny jsou samozřejmě v Praze. Tam už jsem vyzkoušel všechny možné druhy masáží a nikdy to nebylo úplně levné. Mezi jedny z nejdražších patřily asi erotické masáže, na kterých jsem byl tady: https://mataha­risalon.cz/cs

veselator1

Toto můžu potvrdit. Ty erotické masáže často nebývají úplně levné, ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že to vždy stojí za to. Já už jsem takto právě vyzkoušel více salonů a musím teda říct, že nejlepší poměr cena/výkon nabízí tady – https://redmas­sage.cz/ Jestli někdy zase budete mít chuť zkusit erotickou masáž, tak si tam zajděte. :)