Deli

Kolik by asi stálo nechat si firmou vygruntovat komplet RD?

Někdy mám pocit, že je to něco, co bych fakt HODNĚ CHTĚLA…

Také jste měli někdy pocit, že než se stačíte prouklízet na jeden konec, ten první už zas volá? Ono to není – skončím a mohu začít znova, ono už to fakt je „než skončím, mohu začít znova“.
Ráno jsem uklidila ložnici, pak jsem šla péct pro masopustní průvod. Napekla jsem, mezitím naše batole stačila rozkramařit celé přízemí + svůj podkrovní pokojíček. Manžel se vypravil za masku (strojil se v ložnici), odešel, já jdu nahoru pro oblečení, že půjdu s malou chvilku ven za maskami – no a ten výbuch, který byl v ložnici… Co mám říkat, seděla jsem tam a plakala.
Doplňuji:
Děkuji Vám všem, hlavně asi za ta milá slova. Mám to teď tak, že dvě děti – z toho dvouleté velice živé a činorodé, do toho rozjíždím podnikání, což taky stojí plno času i nervů. Nikdy jsem nebyla taková, že bych musela mít vycíděné kliky a myla okna 6× ročně, ale teď buď uklízím vlastně pořád, když se zrovna nestarám o děti, ale stejně to nestíhám, nebo se věnuji ve volném času práci (a stejně jsem pořád ve skluzu) a to se neuklizené věci nahromadí… Ve spojení s drobnými stavebními úpravami, nemocí maličké, zlomenou rukou starší dcery (jindy pomocnice) a taky mým, napůl přecházeným, nachlazením – mám pocit, že je to doma jak po návštěvě zlodějů. Bohužel, nevybílili, jen udělali všude, ale úplně všude, bordel. Manžel si jede své časově náročné povolání, když už je doma, tak vymaluje, obloží zeď či něco kutí v garáži – ale vytřít, to ne. A já jsem v situaci, že platit si výpomoc – na to ještě dost nevydělávám, ale časově bych užila dvě paní na směny. A samozřejmě mi to už leze na mozek, jdu do plačtivých nálad, tedy spíš nenálad, mám chuť mrskat s hrncema, u toho mi tečou slzy a chce se mi nejvíc ze všeho odjet pryč na pár dnů. Jenže to nic neřeší. A momentálně to ani nejde.
No, manžel přišel z masopustu, svlíknul hromadu špinavých hadrů – než přišel, pověsila jsem druhou pračku a v koši nebylo nic, teď přetéká. A už tu zas není, s pohledem „aby ses nezbláznila“ se odebral zakončit masopust v místní hospůdce.
Maličká s horečkou spí, i ta chvilka venku jí moc dobře neudělala, ale chtěla jsem jí slíbené masky ukázat… Větší mi, zlatíčko, i se sádrou pomáhá, sbírá rozházené hračky. Ještě že ta moje zlatíčka mám.
I Vás tady.
Hezký večer.

Nejlepší odpověď
anonym

Dej si na dveře vzkaz,že odjíždíš na dovolenou a než se vrátíš,budeš mít RD i vybílený! 🙂
Pokud je to tak,jak uvádíš,dal bych manželovi hadr a smeták místo večeře,aby pochopil,že nejsi „Popelka“ !
Doplňuji:
Deli,je to od Tebe krásné,že jsi si tady vylila srdíčko.Ač jsem chlap,nikdy jsem manželce nedělal to,co Tvůj manžel.I má manželka neleští kliky,ale vždy je u nás útulno i přesto,že naši vnuci jsou s námi každý víkend.Máme svá pravidla a to už prosím přes 36 let.Ne že bych byl pod pantloflem,ale naučil jsem se třídit prádlo,uvařím když je potřeba,umývání nádobí není pro mne tabu.Teď možná naštvu pár chlapů,ženatých,ale je to tak.Má manželka nikdy nebyla a není popelka.

Další odpovědi
Sůwa

Možná by ti pomohlo trošku přenastavit priority, nebo to odneseš na zdraví. Život není zas dlouhý, aby stačilo ho celý „prouklízet“, jsou i jiné radosti. Já mám pocit užitečnosti když vytvořím něco trvalé (aspoň částečně) hodnoty a to uklízení je opravdu jako jízda na kolotoči. Když se s tím nevyrovnáš, skončíš u psychologa a to bych ti nepřála.

Andělé

Deli,Barbakan má pravdu,nejsi přeci Popelka,tak at Ti manžel pomáhá. To,že jsi na mateřské ještě neznamená,že jsi na dovolené a že dům sama budeš stíhat. To bys nic jiného nedělala..
Jinak cenu nevím,ale slyšela jsem,že úklidové firmy jsou vemi drahé. Mně známá nabídla,at s ní jdu jejím známým uklidit rodinný dům po rekonstrukci,že nám hodně zaplatí. Potřebuji každou kačku,tak jsem do toho s ní šla. Ještě před úklidem nám každé dali zálohu 1000 kč a zbytek po dokončení úklidu. Uklízely jsme zatím jen jeden den,protože zedníkům ještě přidali práci,tak čekáme,až to dodělají. Ale prý dostaneme „slušně“ zaplaceno. Klidně Ti pak napíšu,kolik nám ve dvou zaplatili…
Doplňuji:
Barbakane,klobou dolů,tj.fakt pěkné.:-)

Alesh

Bych to normálně zkusil poptat, najdu na netu firmu z okolí brnknu tam a zeptám se. Kdysi jsem viděl v TV test úklidových firem, mám dojem, že uklízeli nějaký větší byt v Praze a stálo to snad 3 – 5 tis., ale fakt si nejsem jist, jestli si to s něčím nepletu.
Další varianta je poptat nějakou bábu z okolí, domluvit se na nějaké hodinové sazbě, nechat ji gruntovat a přitom ji ale kontrolovat. To by tě vyšlo podle mě na pár stovek.

terry

Naprosto tě chápu. Také to plánuju.
Je to různé. Jde o to, jak velký RD je a co vše se uklízí. Jestli i okna apod. A také která agentura práci provádí.
Mám v Brně pár kamarádek, previdelně si již několik let nechávají vygruntovat byt před vánoci. Mohu se optat, kolik firma bere na hodinu. Jsou obě moc spokojené.
Známá z Pardubic dělala u někoho úklid a vytírala i police ve skříních, ze kterých vyklidila prádlo a zase je ukládala zpátky.
Tak si myslím, že se v klidu můžeš optat v několik firmách a zjistit, jak se ceny ve vašem regionu pohybují a co vše dotyční uklízí.
Má známá prý myje okna každý měsíc. Moc jí to ale nevěřím. Nikoho takového (dalšího) neznám.

anonym

Jsem schopen zaneřádit pokoj když něco vyrábím. Ale naučil jsem se chodit doma bosky takže vše si uklidím. I když se zdá že je nepořádek, když posouvám nábytek, tak pořádek je v tom, že uklidím vercajk. Takže stačí už jen posunout stůl. Dnes jsem dodělal toto http://img.na­dapenny.com/t20/120­49/nadap162130748­790237.jpg
a stačí jen vynést smetí a odřezky. To ale odnesu až půjdu ven. Když se člověk doma cítí jako uklízečka, měl by svůj postoj k uklízení změnit. Vymyslet systém. Nežehlit, používat trička, pro mě není problém prát „velké prádlo“. To mám práci na 2–3 hodiny a současně uvařím. Žádnou extra pračku nemám. Mimo to jsem zjistil že je v šicím stroji vadný člunek takže okraje závěsů budu muset šít ručně. Jestli si muži myslí že tyto základní úkony jsou pod jejich úroveň, tak ať žijí jako na ubytovně kde bývají pos..né záchody.

Deli

Barbakane, ano, vylila jsem si tu srdíčko. Napůl se za to stydím, napůl jsem ráda – ale především mi to pomohlo. Teď jsme se tedy se starší dcerou pustily do úklidu a už to vypadá lépe… 🙂
Budu spravedlivá – manžela mám fajn, pracovitý je, v té hospůdce byl naposled loni, nechodí tam často, jen prostě radši půjde stavět plot než vzít do ruky hadr. A mně se „pořád hadr“ už trochu zajídá. Prostě chci taky dělat něco jiného než plenky, kašičky, vařečka a hadr. A ono na to „další“ mnoho času nezbývá. A taky jsem si asi rodinu rozmazlila tím, že ty skoro 3 roky, co jsem doma, dělám všechno já. Asi je čas na převrat 🙂