petr77

Kolik by asi měl člověk poznat partneru, než tak nějak dozraje a najde již toho stálého?

Jeden renomovaný psycholog a kouč v oblasti vztahu, tvrdí, že člověk potřebuje poznat průměrně čtyři partnery, než se sám srovná a pochopí co od druhého vlastně chce.

Nejlepší odpověď
www

Nespoléhal bych se na psychologa, chce to totiž hlavně čas.
Člověk dozrává časem a zkušenostmi. Můžeš klidně poznat třeba 10 partnerů, ale pokud je to během např. dvou let, bude z tohoto hlediska ten počet téměř k ničemu. Čas je skutečně velmi důležitý.
Zkušenost.

Další odpovědi
Protiva

Někde jsem četl, že rozdíl mezi mužem a ženou je tak velký, že se pochybuje o tom zda se jedná o stejný živočišný druh. To co vyhovuje jednomu, nevyhovuje druhému. A společnou vlastnost mají tu, že s přibývajícím věkem ztrácejí schopnost se druhému přizpůsobit.

anonym

Na tohle neexistuje poučka. Každý člověk je jiný. Může se stát, že se ti dva praví potkají hned napoprvé a klape to celý život. Nebo to také v jiném extrémním případě nemusí vyjít nikdy.
Doplňuji:
Především to chce vědět, co od partnera a partnerského vztahu očekáváš, co jsi pro vztah ochotný udělat a co mu obětovat.
Pokud najdeš partnerku, která si bude uvědomovat totéž, tak to nejspíš bude fungovat.
Kdybyste chtěli každý prosazovat jenom sebe a své zájmy, nebude takový vztah k ničemu.
Ve vztahu dvou lidí je vždy nějaké to „kdyby“ a „když“. Je lépe vědět o sobě co nejvíce předem, než později litovat.

Drap

To nejde v žádném případě zevšeobecnit. Někomu stačí poznat jednoho partnera a je to ten pravý. Jiný pozná dvacet partnerů a toho pravé=ho nenajde.

venkovan

Často stačí jeden. Záleží na sociální inteligenci těch dvou.
Někomu (některé) nepomůže tlupa amazonek, ani jezdecký pluk