lyn8

Kolik budu platit, když mě vyhodí z VŠ?

Přijali mne na VŠ Masarykovu univerzitu, Právo, a při příjmací hodině nám řekli, že pokud školu ukončíme jinak, než řádně, to zn.že když nás vyhodí a nedokončíme studium, tak za každý semestr, který jsme na škole strávili zaplatíme 12tis. Když mne tedy vyhodí ve 5.semestru, nejenže se budu cítit mizerně, ještě zaplatím cca 50tisíc?? Vím,že je zákon o překročení doby studia o víc než 1 rok, ale je to moje první VŠ, tak bych přece nic platit nemusela, ale jedna kolegyně se tam ještě pro jistotu nějak zeptala a bylo jí sděleno, že ano, jinak než řádně ukončené studium je nutno platit. Doufám pořád,že jsem to v tu chvíli špatně pochopila. Nemáte někdo vyhozený nebo kompetentní s tím zkušenosti??? Díky Lyn.

Odpovědi
Ewush

na VOŠ v Havířově je to tak samo. Pokud někdo samovolně ukončí studium např. 17.2., musí doplatit semestr. Takže v tomto případě to dělá něco kolem 8.000 ,–