kolik budu brat kdyz pujdu do duchodu o 3 roky driv

jednase o to kolik mi seberou penez kdyz pujdu do duchodu o 3 roky driv

Odpovědi
LuciJe

Pokud se rozhodnete požádat o předčasný důchod podle § 31 zákona o důchodovém pojištění (do dosažení důchodového věku Vám chybí nejvýše 3 roky), pak bude Váš předčasný důchod krácen tak, že vypočtená výše procentní výměry předčasného starobního důchodu se sníží o 0,9 % výpočtového základu za každých i započatých 90 kalendářních dnů z doby ode dne, od kterého se přiznává předčasný starobní důchod, do dosažení důchodového věku.

Krácení procentní výměry je však trvalé. Přiznáním tohoto typu předčasného důchodu ztrácíte možnost požádat o přiznání obecného starobního důchodu.

Zdroj: http://www.vy­plata.cz/duchod/v­ypocetpredcas­nehoduchodu.php