Mattama

Kolik bodů potřebuju k sestrojení lineárně lomené funkce?

NEJDE O DOMÁCÍ ÚKOL!!
I když částečně v podstatě ano, ale otázka zní, kolik bodů potřebuji k sestrojení grafu přímé úměrnosti a lineární funkce. U přímé úměrnosti 1, u lineární funkce 2, to vím a je mi to jasné.

Nicméně (z mé vůle) bádám, jak to je u lineárně lomené funkce.
Jako obecnou lineárně lomenou funkci beru y=(ax+b)/(cx+d). Jestliže u přímé úměrnosti (y=ax) potřebuji 1 bod – ten, který mi určí, jak rychle graf poroste, u lineární funkce (y=ax+b) 2 body – jeden, jak rychle graf poroste, a druhý, kde bude začínat, tak u lineárně lomené funkce (y=(ax+b)/(cx+d)) jsou to 4 body?

Moc děkuju :)

Odpovědi
gecco

Obecně 4 (dva a dva na různých přímkách), pokud jeden z nich bude bod ´lomu´, pak stačí 3 (bod zlomu je pro obě polopřímky týž).

orwell

Grafem lineárně lomené funkce je hyperbola viz http://www.aris­toteles.cz/ma­tematika/funkce/lo­mene/linearni-lomene-funkce.php