verka

Kolik bodů by od vás dostala víra v nezištnou pomoc cizích lidí? Deset bodů je nejvíc.

Představte si, že požádáte o pomoc neznámého člověka. Vynechme peníze, ale třeba radu, píchlé kolo, nutný odvoz, hledání ztrceného psa…věříte, že lidi ještě mají chuť pomáhat?

Nejlepší odpověď
Drap

Věřím. Sice se dnes už slušnost, solidarita a pomoc druhým moc nenosí. Ale stále věřím. Je však třeba počítat i s tím, že je spoustu jedinců, kteří jsou připraveni kdykoli toho zneužít.

Další odpovědi
anonym

Verko, já dám plných 10 bodů.
Neuvedla jsi třeba nezištnou pomoc s likvidací škod po povodni. Přišli mi pomoci opravdu cizí lidé. Přišli a omlouvali se za to, že je voda nezaplavila, tak jestli by mi mohli pomoct. Přijeli mi pomoci lidé, u kterých bych si řekla, že jim mohlo být „šumafuk“, jestli mám nějaké trable.
Ono se to v dnešní společnosti moc nenosí, ono se to ani nezdá, ale jsou tu lidé opravdu s ryzím charakterem, kteří jsou schopni poradit, pomoc, udělat pro cizího člověka, co je v jejich silách.
S poruchou auta mi také pomohl úplně cizí člověk a další cizí člověk mne při tom podporoval, protože auto se mi pokazilo 200 km od domova na cestě k dceři. Asi bych se sesypala, kdyby nezastavil cizí člověk, nevytáhl ze svého auta termosku s kafem, nevyptal se, na co čekám a nepočkal, až přijede odtahovka. A ten odtah? Mechanik si za něj nic nevzal. Auto opravil, vzal si dvě stovky za vadnou součástku a ještě mi jeho žena vnutila na cestu koláče i pro dceru. Bylo mi trapně, když jsem u dcery vyndávala věci z kufru a zjistila, že je tam i bonboniéra, kterou jsem se jim snažila za jejich ochotu vnutit.

terry

To není nic těžkého. Ve svém okolí pár takových mám.
Sama jsem nedávno vracela sousedům zaběhlého psa. 3×, než jsem zjistla, že utíká dírou v plotě. Pak jsem ho vzala do náruče a zavřela za dveře. A šla se převléknout, neb jsem byla celá mokrá a od hlíny a písku. Nebo někoho svezu autem, když mu to jeho nejede nebo nemá a potřebuje.
Přijde mi to normální. Mezi těmi, kdo se k sobě chovají se vzájemným respektem a úctou.

ReHu

U problémů s autem mých i ostatnmích to je běžné.
Kdysi dávno, jsem byla s Watrb.353 200 od domova a prasklo mi těsnění pod hlavou. V neděli odpoldne na vesnici.
Dostala jsem starší, ale funkční a i mi to vyměnili. Pánové byli moc milí a já byla šťasná, že dojedu domů. Ty dohady, že nic nechtějí......

bolak

To záleží na tom jakou má zrovna ten dotyčnej požádanej náladu a jak je na tom s časem. Pokud spěchá někdo na vlak a už je ve skluzu, a ty ho požádáš o pomoc a on tě odmítne že nemá čas, tak to nemusí znamenat že je to hulvát, ale třeba opravdu prostě jenom nemá čas.

Třeba já pomáhám skoro vždy. Loni sem byl v jednom nejmenovanym městečku na vejletě a oslovila mě taková stará paní (aniž bych ji nějak pohladil nebo něco). Prý jestli nevím jak se dostane do nemocnice, tak jí říkám „vidítě támhle tu červenou značku, jak tam stojí to ta dodávka“ a vona že vidí (i když spíš jenomtak mžourala těma svejma šedivejma zakalenejma vočičkama), tak jí říkám, no tak tam jak stojí ta dodávka zahnete doprava a asi po 836 metrech dorazíte do špitálu.
„A jaktože tu není žádnej ukazatel“ povídá mi, no a já na to: „nó…protože tohle je zkratka“, „aha, zkratka, dobře.“ řekla, pak mi poděkovala a vyrazila. Podotýkám že sem v tom městě v životě před tím nebyl.. já ani nevěděl že tam nějakou nemocnici mají, ale chtěl jsem prostě pomoct, poradit…a to mě jistě šlechtí. No, nicméně když zmizela za rohem, tak jsem se odebraů vyřídit si svoje záležitosti, šel jsem si koupit kšiltovku ke vietnamcům, nějaký kvalitní rachejtle pár dalších věcí, no a když sem se vracel zpátky, tak vidim tuhletu stařenku, jak stojí na tom samým místě kde sem ji potkal posledně a baví se s jinou, další stařenkou, a jak mě uviděla, tak na mně žačala ukazovat prstem a pištět přes celou ulici „to je vón, to je vón.. to je ten co sem se ho ptala na cestu…já chtěla do nemocnice a von mě prevít schválně poslal na hřbitov“. A já jí povidám: „sakra, vždyť sem vám říkal že je to zkratka“…

no, zkrátka některejm lidem se prostě nezavděčíš

Sám sobě bych si dal 9 a půl.

A podotýkám že sem za to nic nechtěl!

Děda Louda

Věřím na 10 bodů, leč praxe mou víru redukuje na takové max. 2.

Lukasy

Tak penize nedám nikomu to když chodi a vybiraji na postižene děti, psy atd. tak je ignoruju a pokud se mě během tydne každy den zepta ten stejny tak mam chut mu rozbít hubu.
Jinak pomoct do autobusu s kočarkem, nebo někomu poradit cestu a tak tak to mi nedělá problem.
PS:

bolak To bylo trochu černy humor, ale dobre :)