Nina*

Kolik berou psychologové? Uživí to člověka dobře? A jaké máte zkušenosti s touto profesí?

Nejlepší odpověď
fcoop

Podle sesbíraných údajů se průměrná mzda na pozici Psycholog pohybuje kolem hodnoty 23782 CZK.
Jedná se o mírně podprůměrné platové zařazení ve srovnání s ostatními.

http://www.pro­jobs.cz/prumer­ny-plat-psycholog-946

Další odpovědi
Agneta

To je skvělý job. Přicházejí lidé s problémy a fóbiemi, a ty jim máš pomáhat. To bys zvládla už teď – teda já ano :DDD
A těch 25 tak mají .D

Hlada

Psycholožku mám v rodině. Najít práci v tomto oboru je velmi obtížné a bylo to obtížné i v minulém režimu. Ohodnocení v zaměstnání je hluboko pod průměrem. Potřeba forezních psychologů je nepatrná v poměru k počtu absolventů, soukromá praxe téměř nepřichází v úvahu, protože v našich krajích není zvykem za tuto práci platit. Trochu slušnější ohodnocení je možné získat jako podnikový psycholog, publikováním nebo v personalistice testováním uchazečů. To ale přichází v úvahu až po mnoha letech praxe.

marci1

Vždy mě psychologie zajímala a baví mě v oblasti psychologie lidem pomáhat. 🙂

Psychoterapi

Velmi záleží na konkrétní náplni psychologa. V soukromé praxi ( u mě např https://sanvit.cz ) je hodinová sazba a výdělek záleží na množství klientů. Ve zdravotnictví zpravidla bývá tabulkový plat. Spoustu psychologů rovněž pracuje v oblasti HR, kdy mohou brát velmi služné peníze.

mosoj

Mažu svoji odpověď. Místo "kolik berou … jsem četl kde se berou .....
Čímž samozřejmě odpověď nemá smysl!

Agneta

no dobrý…ale teď tu zůstává moje reakce

Agneta

mosoj >>> ale vidíš, že můj odhad sedí :DDD. Fcoop uvádí 24 000,–

kočka se nekastruje, ale sterilizuje. ve Francii je zvěrolékařka, která kastruje prasátka jen rukou(bez nástroje)- chudáci prasátka…jede to jak na běžícím pásu. jedno za druhým…musí jen vědět, kam šáhnout – strašné