Avatar uživatele
Nina*

Kolik berou psychologové? Uživí to člověka dobře? A jaké máte zkušenosti s touto profesí?

Kolik berou psychologové? Uživí to člověka dobře? A jaké máte zkušenosti s touto profesí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3491 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

Podle sesbíraných údajů se průměrná mzda na pozici Psycholog pohybuje kolem hodnoty 23782 CZK.
Jedná se o mírně podprůměrné platové zařazení ve srovnání s ostatními.

http://www.pro­jobs.cz/prumer­ny-plat-psycholog-946

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Agneta

To je skvělý job. Přicházejí lidé s problémy a fóbiemi, a ty jim máš pomáhat. To bys zvládla už teď – teda já ano :DDD
A těch 25 tak mají .D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Psycholožku mám v rodině. Najít práci v tomto oboru je velmi obtížné a bylo to obtížné i v minulém režimu. Ohodnocení v zaměstnání je hluboko pod průměrem. Potřeba forezních psychologů je nepatrná v poměru k počtu absolventů, soukromá praxe téměř nepřichází v úvahu, protože v našich krajích není zvykem za tuto práci platit. Trochu slušnější ohodnocení je možné získat jako podnikový psycholog, publikováním nebo v personalistice testováním uchazečů. To ale přichází v úvahu až po mnoha letech praxe.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Vždy mě psychologie zajímala a baví mě v oblasti psychologie lidem pomáhat. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Psychoterapi

Velmi záleží na konkrétní náplni psychologa. V soukromé praxi ( u mě např https://sanvit.cz ) je hodinová sazba a výdělek záleží na množství klientů. Ve zdravotnictví zpravidla bývá tabulkový plat. Spoustu psychologů rovněž pracuje v oblasti HR, kdy mohou brát velmi služné peníze.

před 1002 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Mažu svoji odpověď. Místo "kolik berou … jsem četl kde se berou .....
Čímž samozřejmě odpověď nemá smysl!

před 3491 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

no dobrý…ale teď tu zůstává moje reakce

před 3491 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

mosoj >>> ale vidíš, že můj odhad sedí :DDD. Fcoop uvádí 24 000,–

kočka se nekastruje, ale sterilizuje. ve Francii je zvěrolékařka, která kastruje prasátka jen rukou(bez nástroje)- chudáci prasátka…jede to jak na běžícím pásu. jedno za druhým…musí jen vědět, kam šáhnout – strašné

před 3491 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek