fanynek

kolik bere počítač watů,když používám pouze prohlížeč?

Nejlepší odpověď
mosoj

Odběr proudu samozřejmě kolísá podle zatížení procesoru a grafické karty, ale bude to velmi málo vzhledem k celkové spotřebě. Jinak spotřebu lze odhadnout podle dimenzování zdroje a ten se pohybuje
v vrozmezí cca 350 – 500 W.

Pro zajímavost, příkon moderního procesoru je někde kolem 100 W. Výkonná grafika na tom bude podobně, možná ještě výš.

Další odpovědi
skorpik2

Watově to žere pořád stejně protože je to omezeno zdrojem který má určený počet watů ten spojuje hlavní části počítače jako je procesor ,zakladni deska atd… takže prohlížení v tom nemá žadný rozdíl…to je softwerová část.

ladyhawke

jinou spotřebu má notebook, jinou stolní počítač, … spotřeba se dramaticky liší když máte nebo nemáte energeticky úspornou variantu procesoru. Stejně tak spotřebu výrazně zvyšuje přítomnost dedikované grafické karty nebo dalších pevných disků.

Zda běží video nebo jen prohlížeč není až tak podstatné.