mosoj

Kolik běhalo po matičce Zemi v jednu chvíli nejvíce dinosaurů ?

Kolik trusu dokázal 1 pořádný dinosaurus vyprodukovat na jednu potřebu a byli zde v tu dobu i živočichové jiného typu ?

Nejlepší odpověď
annas

Možná budete mí některé informace ze ZOOM. Neviděla jsem, ale hledala jsem na netu a našla toto..

1. Existují důkazy o tom, že před několika x lety, žili zbytky dinosaurů s našimi předky.
Důkaz u druhu Triceratops nalezeného v Dawson County, Montana. Nález byla testován za použití technologie uhlíku C14 a překvapivě byl datován do doby 33,.5 mil. let i když oficiálně vymřeli před 65 miliony let. .
http://inneme­dium.pl/wiado­mosc/ludzie-dinozaury-zyli-w-tym-samym-czasie

2. Informace se liší, záleží na velikosti a druhu.
Dinosauří trus vážil asi 2,4 kg., objem asi 2 litry. Největší známé koprolity dinosaurů objem asi 7 litrů. Přitom je nepochybné, že u gigantických sauropodů musel dosahovat produkovaný trus ještě podstatně větších rozměrů.
Jejich trusem se živili švábi.

Historický exkrement z doby dinosaurů, jehož stáří se odhaduje mezi pěti až 34 miliony let, se spolu s dalšími kousky dostal do aukce v Beverly Hills – délka 1 m. – nejdelší koprolit.
http://www.osel­.cz/4332-kouzlo-dinosaurich-koprolitu.html
http://tn.nova­.cz/clanek/zpra­vy/zajimavosti/nej­delsi-lejno-dinosaura-jde-do-aukce-kolik-za-nej-chteji.html

Stáda dinosaurů mohla čítat od několika set po pár tisíc jedinců. Tedy mnohem více, než se dříve myslelo.

Tato oblast na západě Kanady je přitom na dinosauří nálezy i tak neobyčejně bohatá a dokládá bohatost druhů.

Našli se zde triceratopové, velociraptoři i draví albertosauři a tyranosauři. Navíc se zde našli i ptáci, pterosauři, aligátoři, želvy, plazi i savci. Mimo jiné se zde nedávno našla dinosauří kost se stopami savčích zubů.

ttps://www.no­vinky.cz/veda-skoly/204288-nejvetsi-masovy-hrob-dinosauru-byl-objeven-na-zapade-kanady.html

Draví dinosauři nežili jen na souši. Poslední nálezy paleontologů pomohly objevit nový druh mezi obrovitými mořskými predátory. Vládl oceánům v období konce jury, tedy asi před 150 miliony let.

3, Počet kusů jsem nenašla – jen počet druhů.
"Dinosauři žili rozptýlené po celé zeměkouli na oddělených kontinentech, a nové druhy dinosaurů se vyvinuly odděleně v každé geografické oblasti.

Za celou dobu existence dinosaurů muselo existovat asi 150000 druhů.

Vezměme si např. Dinosaur Provincial Park v Albertě, kde bylo nalezeno 35 až 50 druhů, žijících tam v období před 77 až 75 miliony let. Ve stejné době žilo dalších 35 druhů v mongolském údolí Nemegt. Ačkoli tyto dvě lokality představují pouze dva z mnoha v té době existujících biotopů, našlo se tam 20 % všech doposud známých druhů dinosaurů.

Budeme-li ignorovat skutečnost, že na světě existuje mnohem více nalezišť než zmíněná dvě, pak těch sedmdesát druhů, z nichž každý existoval na Zemi zhruba dva miliony let, naznačuje, že během celé doby existence dinosaurů muselo žít alespoň 5600 druhů. Vzhledem k tomu, že ve skutečnosti bylo biotopů mnohem více než oba zmíněné, je tento číselný odhad velice nízký. Ať již tedy jakýmkoli způsobem odhadujeme počty všech v minulosti žijících dinosaurů, je nesporné, že jich většina ještě nebyla objevena."

https://pubs.us­gs.gov/gip/di­nosaurs/toget­her.html
http://pravek­.wz.cz/uspech/us­pech.htm

Další odpovědi
Drap

Kolik jich nejvíc běhalo asi nikdo už nespočítá. Trusu každý jedinec udělal přiměřeně svému druhu a velikosti. Současně s dinosaury žila i jiná zvířata.

mosoj

Drape odpověď, neodpověď.

Alesh

+1