nemesis3

Kolik aut může přepsat invalidní důchodce za rok?

Může si invalidní důchodce přivydělávat přepisem aut (osvobození od eko. daně)? Kolik aut by mohl přepsat ročně? Musí z toho platit daně státu? Pokud ano jde to nějak obejit kupníma smlouvama?

Nejlepší odpověď
Hykam

Samozřejmě legální to není, je to podvod.
Invalidní důchodce dnes může za rok přepsat aut kolik chce, ale právě z důvodu obcházení ekolog. daně na starší auta přes invalid. důchodce už páni poslanci chystají legislativní opatření.

Další odpovědi
cukrar

nemesis, pokud si důchodce chce přividělávat tak musí mít firmu, živnost. Vy ale myslíte asi něco jiného. Může mít třeba desítky aut, pokud je ale do jednoho roku prodá, tak jako každý musí podat daňové přiznání.
Vůbec se přitom, nejdná o to, zdali je to ZTP, nebo kdokoliv jiný.
Jsou i jiná řešení… což takhle majitel kdosi, a provozovatel ZTP.......
to je rozdíl.