Pažout

Kolik asi lidí na světě nemá přístup ke kvalitnímu zdroji pitné vody?

Nejlepší odpověď
huxa

skoro nikdo…

Další odpovědi
Dlostev

Spíš se ptej kolik lidí přístup má.. :) A to pár obyvatel u horských potůčků

venkovan

Je nás asi 7 miliar. 1 miliarda žije ve vyspělé, tzv: „euroamerické civilizaci“. Ta ponejvíc chlemstá vodu z vodovodu která splňuje nějaké normy, ale nevím, zda to lze považovat za kvalitní. Jen několik miliónů z nich žijí na okraji hor, lesů apod., kam nezasahuje průmysl a voda je tam kvalitní
Potom je rozvojový svět – kde nezřídka zdroje pitné vody jsou zasažený průmyslem, či jsou to polopouště, savany apod.
A nakonec několik národů, které živjí kdesi mimo civilizaci, kde mohou mít přístup ke kvalitní pramenité vodě nepoškozené různými minerálními látkami, biolátkami apod.
Nicméně – zkus se podívat do zpráv OSN – tam tento údaj někde bude uveden.