Gergi

Kolik % alkoholu obsahuje technický líh ? Díky.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Záleží na výrobci, např. Severochema Liberec technický líh distribuuje s koncentrací ethanolu 85–90%.

Zdroj: http://www.se­verochema.cz/sqlcache­/23%20BL%20Lih%20technic­ky%20(novela_RE­ACH)_2.pdf

Další odpovědi
Drap

Většinou 96 – 98

mosoj

Destilací nejde vyrobit silnější líh než 95,57 %. Líh je hydroskopický takže tato koncentrace většinou expedována nebude, bude nižší.

Vyrábí se i koncentrace 99, ?? % ale nikoliv destilací ale odstraňováním vody pomocí hydroskopických látek které na sebe vodu vážou. Tento líh je drahý.

Někde na netu jsem četl se voda dá i vymrazit, podle mně to ale nejde, protože se jedná o binární směs voda, líh, která má odlišné vlastnosti od samotného lihu nebo vody.