Tizh19

Kolik Alexandrií bylo založeno?

Založil Alexandr Veliký pouze jedno město s tímto názvem, nebo kolik?

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

Odhaduje se, že založil až 70 měst s tímto názvem.
Doplňuji:
Ale vědci mají hypotézu, že nejznámější Alexandrii v pravém slova smyslu nezaložil. Nové poznatky ukazují, že oblast na Nilu, ve které se rozkládá egyptské město Alexandrie, byla osídlena už před 4500 lety. Příchod Alexandra v roce 331 př. n. l. tedy neznamenal založení nového města, ale pouze zvelebení velmi starého osídlení.

Další odpovědi
Lamalam

Alexandrií je mnoho, ale všechny určitě nezaložil Alexandr Veliký.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­lexandria_(roz­cestn%C3%ADk)

arygnoc

Alexander Veľký založil jednu Alexandriu ( Ἀλεξάνδρεια της Αιγύπτου (vyslov Alexandreia tés Aigyptú)), a to v egypte.
Miest s rovnakým názvom ale existuje viac, iba v usa ich je niekoľko.