Mika.0.1.

Kolem kterého roku nebo aspoň století se odehrává většina českých pohádek?

Ví někdo, v kterém roce se odehrávají české pohádky?

Nejlepší odpověď
annas

Bylo – nebylo. Tak začíná většina starších pohádek. Už z toho je vidět, že s neví, v které době se odehrávaly

Ví se jen to, že se jako ústní lidová slovesnost šířily ústně a teprve později byly zapsané.

Nejstarší sbírkou pohádek jsou pohádky Tisíc a jedna noc – asi z 10. století.

Od romantismu (konec 18. a poč. 19. století) pohádky sbíraly všechny evropské národy. Z českých to byli např. B. Němcová, K. J. Erben, V. Tille, J. Kubín atd.

Podle lidových pohádek vznikají pohádky umělé nejen knižní, ale i filmové.

Další odpovědi
gecco

Pohádky se vždy odehrávají za „onoho času“…
Podle kostýmů si pak můžeš tipnout, do které doby je scénárista zasadil…

marci1

Pohádky se neodehrávají v žádném čase. Pohádka je jen fantazie a může se odehrávat kdy budeme chtít. 🙂

Drap

Někdy v minulosti. Pohádky nejsou datovány. Ty filmové si přizpůsobí tvůrci podle sebe. Lidové pohádky se datovat nedají.

xxx3

to je vždycky takový mišmaš. Občas se žije na hradech (čili spíše do renesance), občas na zámcích (čili později), všude se to hemží králi a princeznami, někdy to svými kulisami a použitými rekvizitami odkazuje až do 19. století, postavy se chovají většinou veskrze moderně. Jinak řečeno, datovat lze pouze dílčí prvky (a to jen do určité míry).