Reckini

Koleje x Byt? Platí se na kolejích i za víkend?

Zdravím, rozmýšlím se jestli jít do bytu se spolubydlícími nebo na koleje. Spoustu informací, výhod a nevýhod jsem si našel, jen jednu věc ne. U bytu by mě vyšla cena 2 a půl tisíce/měsíc, ale nevýhodou je, že se musí nájem platit i přes prázdniny. Kolejné se pohybuje do 100,–/noc. Jen nevím, jestli se platí jen dny co tam budu (pondělí-pátek), nebo musím platit i víkendy. Na víkendy bych jezdil domů.

Nejlepší odpověď
quentos

Samozřejmě že se platí i víkendy – kdo by kontroloval, zda o víkendech na kolejích skutečně nejste? Vždyť by to bylo prakticky neproveditelné a zneužitelné…

Jinak za mě se tedy kolejné platilo měsíčně, takže i kdybyste např. onemocněl a týden na koleji nebyl, stejně byste zaplatil celý měsíc. Opět, nemá to přece kdo a jak ověřit…

Další odpovědi
Lucijej

Je to jednoduché – na koleji měsíc s 28 dny ti naučují 28×100, měsíc s 31 dny ti naůčtují 31×100.
Kdyby si nechtěl platit víkendy, tak by se musel vždycky na víkend odhlásit, odstěhovat si veškeré věci atd…to by ti moc dlouho netolerovali a navíc by hrozilo, že ti to během víkendu někdo zabere…
A stejně je to i s bytem – pokud bys ho nechtěl přes prázdniny platit, tak ukončit smlouvu a na podzim podepsatnovou, ale jak říkám, hrozí, že ti to mezitím někdo vyfoukne. Anebo si přes léto sehnat za sebe do bytu náhradu – ale to záleží na okolnostech.