Koleje x Byt? Platí se na kolejích i za víkend?

Zdravím, rozmýšlím se jestli jít do bytu se spolubydlícími nebo na koleje. Spoustu informací, výhod a nevýhod jsem si našel, jen jednu věc ne. U bytu by mě vyšla cena 2 a půl tisíce/měsíc, ale nevýhodou je, že se musí nájem platit i přes prázdniny. Kolejné se pohybuje do 100,-/noc. Jen nevím, jestli se platí jen dny co tam budu (pondělí-pátek), nebo musím platit i víkendy. Na víkendy bych jezdil domů.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Samozřejmě že se platí i víkendy - kdo by kontroloval, zda o víkendech na kolejích skutečně nejste? Vždyť by to bylo prakticky neproveditelné a zneužitelné...

Jinak za mě se tedy kolejné platilo měsíčně, takže i kdybyste např. onemocněl a týden na koleji nebyl, stejně byste zaplatil celý měsíc. Opět, nemá to přece kdo a jak ověřit...

Další odpovědi:

Zlatý

Je to jednoduché - na koleji měsíc s 28 dny ti naučují 28x100, měsíc s 31 dny ti naůčtují 31x100.
Kdyby si nechtěl platit víkendy, tak by se musel vždycky na víkend odhlásit, odstěhovat si veškeré věci atd...to by ti moc dlouho netolerovali a navíc by hrozilo, že ti to během víkendu někdo zabere...
A stejně je to i s bytem - pokud bys ho nechtěl přes prázdniny platit, tak ukončit smlouvu a na podzim podepsatnovou, ale jak říkám, hrozí, že ti to mezitím někdo vyfoukne. Anebo si přes léto sehnat za sebe do bytu náhradu - ale to záleží na okolnostech.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2415
Zlatý Drap 1488
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.