Kolegině v práci má zlatého stafilokoka v krku a chodí do práce. jsme ohroženi my její spolupracovnice?

Jak zlatý stafilokok múže být nebezpečný pro kolegině v práci, pokud s ním dotyčný není doma?

Odpovědi
kenyrts

Zlatý stafylokok
Pro zdravého jedince nepředstavuje nebezpečí, u lidí se sníženou imunitou však může vyvolat závažné, i život ohrožující komplikace. Pokud je stafylokok na kůži, přenáší se kontaktem s předměty, pokud je v krku, pak kapénkovou infekcí.

LuciJe

Pokud má Vaše kolegyně pouze stafilokoka bez dalších problémů, lékař jí neschopenku patrně nebude ani nabízet. Léčba navíc bývá poměrně zdlouhavá. Mnoho lidí má tohoto koka v krku dlouhodobě bez toho, aby o tom věděli.

Každopádně pravděpodobnost přenosu není vysoká.