Pokročilý

,,Koláče v podpaží"

Mám velký problém s pocením. Když jsem ve škole nebo někde ve společnosti, prostě když nejsem doma, potím se jako prase :( Ale když jsem doma, nepotím se vůbec.. Nejspíš to mám tedy ze stresu :( A nevím, co s tím.. Poradíte?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Začal bych řešit stres a ne pot. Těžko takhle na dálku říct, v čem je problém. Pokud je problém teď "nový", nebude to třeba tím, že jsi o prázdninách trávila dost času sama? Asi si budeš muset zvyknout na společnost.

Další odpovědi:

Zlatý

Neřešte důsledek (tedy pot), ale příčinu (stres). Zkus se kouknout na internetu po uvolňovacích cvičeních, do školy si třeba do termosky udělej nějaký čaj na uklidnění apod. Až pak bych třeba řešil výměnu deodorantu za nějaký jiný, co má například navíc stres-protect apod.
Někdy pomohou i volnější věci a správné barvy - kde to není tolik vidět.

Pokud je pocení způsobeno stresem, tak by samozřejmě bylo nejvhodnějším řešením odstranit původce stresu. Bohužel sama dobře vím, že ve škole či v práci je často téměř nemožné.
Určitě používejte antiperspiranty. Pokud máte s pocením velký problém, tak pravděpodobně úplně nepomohou, ale i tak je jejich používání důležité. Dále můžete zkusit například nový antiperspirant od Rexony Maximum Protection, který je účinnější než ostatní běžně prodávané antiperspiranty. Dalším radikálnějším řešením je přípravek s názvem Driclor, který spoustě lidí pomáhá při hyperhidróze, ale je to opravdu agresivní věc, která hodně dráždí kůži a určitě to nemá na naše tělo dobrý vliv. Dalším řešením může být aplikace botoxu do podpaží, ale tato procedura je poměrně drahá a navíc je to dost radikální řešení, které pocení úplně zastaví a poměrně dlouhou dobu.
Jinak taky doporučuji pít šalvějový čaj, hodně vody a vyhýbat se hodně kořeněným jídlům.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Krása a styl

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Krása a styl

Zlatý Drap 438
Zlatý iceT 350
Zlatý marci1 330
Zlatý hanulka11 322
Zlatý briketka10 244
Zlatý ReHu 230
Zlatý Damiana 229
Zlatý quentos 192
Zlatý annas 191
Zlatý mosoj 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.