Koktavost u dítěte

Mam kamarádku s šestiletým synem, u kterého byla nedávno diagnostikována koktavost. Prosim o rady a informace, které by pomohly a dodaly trochu povzbuzení.

Nejlepší odpověď
Lencis

Koktavost patří mezi nejtěžší poruchy komunikace a v Česku jí trpí zhruba čtyři procenta populace.

Koktavost je složitá porucha a pro její zdárnou nápravu je potřeba nejen práce logopedů a foniatrů, ale také neurologické vyšetření. Začne-li se však s nápravou co nejdříve, je úspěšnost úplného vyléčení velmi veliká. U dětí v předškolním věku je to podle statistik asi 80 procent.

Není to jednoduché, ale klučík to určitě zvládne. Chce to hodně trpěivosti, ale vyplatí se to. Hlavně ať, pokud tak ještě neučinila vyhledá zkušeného logopeda a foniatra. Pokud kamarádka nežije na malém městě a má možnost výběru, ať klidně obejde i více logopedů, je hrozně moc důležité, aby si získal klukovu přízeň, aby byl hravý a uměl to s dětmi. Bohužel to není samozřejmostí !!!

Přeji dobrý nekoktavý konec.

Další odpovědi
alenka901

mé kamarádce pomohla kineziologie
Na co je vhodná kineziologie?

  • kouření, přejídání, obezita, anorexie, bulimie
  • alergie, astma, ekzémy
  • deprese, bolest hlavy, problém s koncentrací
  • dyslexie, dysgrafie
  • koktavost, špatná výslovnost, tréma, zlozvyky
  • bolest zad, chronické zdravotní potíže
  • problémy se štítnou žlázou
  • poruchy imunity, chronická únava
  • některé druhy epilepsií, cukrovky, neplodnosti
  • sebevražedné sklony

Kineziologie
Kineziologie – metoda One Brain – vznikla původně na odstraňování poruch učení. Dá se však využít pro odstranění všech fyzických a psychických potíží, které vznikly jako následek prožité negativní emoce. Metoda vychází z předpokladu, že obnovení rovnováhy v přítomnosti může být trvalé pouze tehdy, vymažeme-li nepříjemnou emoci v době, kdy vznikla. Znamená to tedy, že pracujeme ve věkové regresi až do početí. Nejedná se o hypnózu ani regresi do minulých životů. Vše probíhá velice jemně a bezpečně.

Dandi

Mamka měla tuto diagnózu taky (před asi 36lety) ovšem babička si s ní tak dlouho hrála a dělala taková cvičení, že je vše OK. Prý hodně záleží na psychice. Věřím, že se i koktavost když né úplně odstranit, tak se dá natolik omezit, že nikdo skoro nic nepozná.

Attack-design

pomalu u vás mluvit a určitě se řídit radami logopeda