Fiverka

Kojení a menstruace

Lékař mi tvrdil, že při kojení nelze krvácení nazývat menstruace…protože hormonální změny v těle ženy defakto cyklu neodpovídají. Zajímalo by mě to protože já začala krvácet krátce po šestinedělí a poté pravidelně jednou měsíčně…Ani takovéhle krvácení není menstruace?

Nejlepší odpověď
Anmara

a co jiného by to bylo? jestliže to není výsledkem pravidelného měsíčního cyklu, tak by vám měl vysvětlit, čím to je… protože pokud nedojde v důsledku „běžného“ hormonálního působení vaječníku a dozrávajícího vajíčka k přípravě děložní sliznice a následné, není-li vajíčko oplodněno, k jejímu odlučování při menstruaci, tak je někde něco divně – člověk totiž obvykle nekrvácí jen tak pro nic za nic

Další odpovědi
panenka

Tak to si myslím že pravdu neměl ,že se to normalně nazývá menstruace.

Saurus

No, mě doktor říkal, že kojící žena může klidně po celou dobu kojení „pošpiňovat“, je to prý v důsledku hormonálních změn, které ovlivňují činnost vaječníků, a to se menstruací nazývat skutečně nedá. Já jsem takhle „pošpiňovala“ dost dlouho a nebylo to v žádných cyklech, trvalo to týdny a podle doktora to bylo v pořádku. Pak to přestalo a první skutečné měsíčky po porodu jsem dostala až když bylo malému 7 měsíců. Pokud se jedná o normální pravidelné krvácení opakující se každý měsíc, je to známka toho že se organismus ženy vrátil do „normálního“ stavu, obnovil se menstruační cyklus, a takovéto krvácení už se nazývá menstruací bez ohledu na to jestli žena kojí nebo ne. Pokud to máte takhle, nemějte žádné obavy, je to menstruace a váš doktor je asi divnej 🙂

panenka

Já jsem se pro jistotu dnes ptala známé která dělá doktorku a řekla mi že se to normalně menstruace nazývá.

Fiverka

Panenka: taky mi to připadalo divné, on to myslel tak, že to vždy nesouvisí s ovariálním a menstruačním cyklem…aspon tak jsem ho pochopila…