geekocz

Koho volit do EU?

Chtěl bych jít volbám do evropského parlamentu, jenomže politika jde úplně mimo mě a netuším koho bych měl volit. Jistě, přečetl jsem si program některých kandidujících stran, ale pořád nevím co od které strany čekat. Nechci radit konkrétní strany, spíš jaké postoje jsou důležité. A pokud už nějaké strany, tak prosím vysvětlit proč zrovna tu stranu bych měl volit.

Nejlepší odpověď
anonym

Priority si musíš ujasnit sám. Pak ti z toho vyleze nějaká strana. Stačí si dělat u jejich „slibů“ plusy/mínusy, vyhovuje/nevyhovuje a pak to sečti. Která strana má nejvíc plusů se shoduje s tvými postoji a tu si zvol.

Další odpovědi
led

Tak ako vraví česílko, urobte si „hodnotenie“ jednotlivých kandidátov, nielen sľuby, ale aj čo to o ich „politickej minulosti“, spôsob vystupovania, prejavu a schopnosť presadzovania svojho názoru veľa napovie.
Sľuby deľte 2…
Podľa nedávno zverejnenej tabuľky „spáčov a aktivistov“ v Europarlamente si už čiastočne môžte zhodnotiť súčasných zástupcov. Pokiaľ kandidujú znova, tak podľa ich doterajších aktivít im prideľte, alebo odoberte body, prípadne ich rovno pošlite na trestnú lavicu.
Je to ako v Sudoku, kde podľa známych údajov doplňujete chýbajúce tak, aby boli správne zaradené (s vopred známym výsledkom): kto hore a kto do smetí…

Pepa25

Zkus volební kompas:
http://euprofi­ler.eu/langua­ge/cz/
Doplňuji:
Sorry, teď vidím, že to bylo děláno už před předchozími volbami. Ale pro základní orientaci je to dobré …