annas

Koho vám připomínají tyto písně? Tulipány z Amsterdamu, Šoférská, Praha je zlatá loď?

Jubilant je typický představitel středního proudu konce 50. let a počátku 60. let. Krásný sametový hlas …

Znáte jeho vrstevníky, kteří v této době společně s ním okouzlovaly posluchače svými hlasy?

Nejlepší odpověď
rynek878

Jiří Vašíček

Základní informace
Narození 6. srpen 1933
Praha Československo
Úmrtí 13. listopad 2001
Praha Česko
Žánry popmusic,
Povolání zpěvák,
Vydavatel Supraphon

Jiří Vašíček (6. srpna 1933, Praha – 13. listopadu 2001, Praha) byl český zpěvák. Jednalo se o typického představitele středního proudu konce 50. let a počátku 60. let, který probíhal ve znamení vrcholícího swingu (jakož i právě nastupujícího rokenrolu) a jemuž velice často velmi pěkně slušely ony kantilénově sametové tenorové a barytonové mužně syté hlasy Rudolfa Cortése, Richarda Adama, Josefa Zímy, Karla Hály, Milana Chladila či Jiřího Vašíčka. Jiří Vašíček proslul, mimo jiné, také svými písněmi věnovanými městu Praze, o které zpíval prakticky celý svůj život. Za svůj život nazpíval přibližně 400 písní.

více zde:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ji%C5%99%­C3%AD_Va%C5%A1%C3%AD%C4%­8Dek

Další odpovědi
jandmil

Písničku Šoférská (nevím, jestli je totožná s tou Vašíčkovou písničkou) zpívá Josef bek ve filmu „Florenc 13.30“.