Koho považujete za kladného hrdinu a zápornou postavu všech dob Česka ( Československa )?!

Nejlepší odpověď
setapouch

Kladny: gen. Karel Janousek. Bez jakehokoli mandatu, v dobe, kdy se tehdejsi Vlada bezradne potacela na zacatku druhe svetove valky od niceho k nicemu, dojednaval v Britanii zapojeni ceskoslovenskych pilotu, kteri se mu pak za to odvdecili svym hrdinstvim a mnozi smrti. Nebyt jich, nejspis by skoncil jako zradce. Ale jejich pricinenim je urcite jednim z nejvetsich nasich hrdinu. Diky nasim perutim, ktere de facto vytvoril, britove uznali exilovou vladu a my ve vysledku ziskali znovu svobodu.

Zaporny: Kandidaty mam tri, ale hlasuju pro Gottwalda, jehlz vlada zahajila ctyricet let upadku zeme i naroda. A na rozdil od Havla a jeho party, v podruci Moskvy.

Další odpovědi
turbo085

E.Beneš, V.Havel
Doplňuji:
Záporák je jednoznačně Jirka Babica a další půlka obyvatel

led

Kladný – Přemysl Oráč – dokázal, že aj pluhy možno pretaviť na zbrane
Záporný – Přemysl Oráč – dokázal, že aj pluhy možno pretaviť na zbrane
všetko záleží od uhlu pohľadu…
Doplňuji:
Z otázky je nejasné, či ide o „Česko“ ako krásne znel ešte nedávno pôvodný názov vašej domoviny a dnes používate „Česko“, alebo máte na mysli krátku históriu Československa.
Radšej som zašla do Starých povestí českých, kde nájdete veľké množstvo kladnejších a zápornejších hrdinov než v súčasnosti.

anonym

Kladnej-Karel4.,Masaryk,Ha­vel.
Záporných jsou mraky,pár jich vypíšu-Gottwald,Husák,Ze­man,
Potom přijdou na řadu Blaničtí rytíři…

TomPlayCz

hrdina:Jan Hus záporák:Zikmund