Zlatý

Koho nebo co vám připomínají filmy?

Např. Světáci, Tři přání, Starci na chmelu...

Dnes by se tato osobnost dožila 85 let (31. 8. 1925 - 28. 4. 1973).

Dále je to autor textů k celé řadě písní, které časem zlidověly. Znáte některou?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Jedná se o českého dramatika a scénáristu Vratislava Blažka. A písně jsou to např. Den je krásný, Dáme si do bytu..

Další odpovědi:

Zlatý

Vratislav Blažek si také zahrál v několika filmech,například v Menzelových Ostře sledovaných vlacích a Starcích na chmelu,nebo v hudební komedii Hudba z Marsu.
Jeho písnička/napsal libreto/ Dáme si do bytu,byl pravděpodobně první český hudební klip/tenkrát,byla nazvána filmovou písničkou/s nezapomenutelným párem zpěváků I.Kačírkovou a J.Bekem.

Bronzový

Já bych si vzpoměla na Vlastimila Hálu.Psal mnoho filmových písniček,ikdyž v hlavě mám, hlavně znělku z Pana Tau.Písničku ze světáků napsal tuším také.Jinak mě napadl Matuška,ale tomu by ještě tolik nebylo.

Nechci se hádat,ale Dáme si do bytu... napsal Hála,ale jistá si nejsem....Hledat se mi to nechce.

Diskuze k otázce

Zlatý

kropitko

VRATISLAV BLAŽEK

Zlatý

kropitko

Den je krásný

Zlatý

annas

Kropítko, proč ne vpředu?

Zlatý

kropitko

ddd,protože mě to baví takhle. A hlavně kdyby se ostatní koukli,tak nemusejí složitě vyhledávat odpověď,stačí se jen kouknout sem,,,pak si zbytek raz dva dohledají na netu...

Ne dost legrace, doufám,že již brzo tyto stránky autoři upraví a pak se vrátím,,,,nevidím důvod proč se nechat osočovat za to,že mám tolik bodů....

jo a jestli s tím autoři nic neudělají,tak jsem dostala poměrně zajímavou nabídku na prodej svého avataru,tak zvažuji i tuto možnost...

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2729
Zlatý quentos 1319
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 479

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.