Koho byste nominovali ze současných Čechů na Nobelovou cenu a v jaké oblasti ?!

Nejlepší odpověď
odpomass

Lidi, kteří by si to zasloužili, nejsou veřejně známí, takže těžko hledat konkrétní jména…

Další odpovědi
venkovan

Jana Svěráka v oblasti kultury pro jeho jemný humor, snahu o podporu spisovné češtiny, mystifikaci národa fiktivní osobou, která se stala největším Čechem atd.
Potom v této oblasti některého z tvůrců českých pohádek, animovaných pořadů pro děti opět pro laskavost, neprosazování násilí jako v některých jiných filmových kulturách.
V oblasti vědy a lékařství máme několik světových špiček – jména si nevybavuji, jen když je slyším.
Lépe se mi píše koho ne. Takže koho určitě ne, tak sebe – musel bych si na slavnost vyčistit zuby, boty a umýt krk.A s výjimkou speciálního obratu na gauči jsem ještě nic nevynalezl.