jjsemtujak

Kofein jako kokain…?

Že kofein je stimulant víme všichni, ale má podobné účinky jako kokain?Kofein je přírodní stimulant a to je kokain také akorát že kofein nemění osobnost člověka narozdíl od kokainu. Je to pravda?

Nejlepší odpověď
Pájo

kofein nemá podobné účinky jako kokain

A ještě je to jinak. Nelze to takhle vůbec srovnávat.
Kofein a kokain mají ZCELA jinou chemickou strukturu a od toho se odvíjející účinek. Společné mají asi tak to, že to jsou oba alkaloidy a mají stimulační účinek na CNS. A odtud najdeš spíše jen rozdíly.

Další odpovědi
brillant

kofein nemá podobné účinky jako kokain

Europa

kofein nemá podobné účinky jako kokain

anonym

kofein nemá podobné účinky jako kokain

Wang

kofein nemá podobné účinky jako kokain

Snad tě nějakej dealer nepřesvědčuje, že kokain (co ti nabízí) je vlastně skoro stejnej, jako kofein.
Jde o míru závislosti. Při vysokým denním příjmu kofeinu se sice může u někoho vytvořit určitá psychická závislost, ale zdaleka né tak ničivá, jako u kokainu. U kokainu jde jak o závislost psychickou, ale i fyzickou!!! To pak už je hodně vážný. Vlastní tělo tě ničí, dokud nedostane dávku. Psychika a vůle je odstavená až na druhou kolej. Už si nebereš drogu, aby ti bylo dobře psychicky, ale bereš si ji potom proto, aby ti nebylo tak blbě fyzicky. Na drogu si tělo zvyká, k vyvolání stejně silnýho pocitu je potřeby brát vyšší dávky a jak to může skončit ,si jistě už domyslíš sám.
Každá silná droga chvilku úžasně dává a později už jen celou dobu a všechno bere.