kablik

Kodovaná složka

Na PC v rodině má přístup více lidí,mohl bych si vytvořit složku která by byla přístupná jen po zadání určeného kodu?Myslím že by mi mohl poradit geOrg, děkuji…

Nejlepší odpověď
anonym

použil bych k tomu TrueCrypt – http://www.tru­ecrypt.org/

neznikne sice „složka“, ale soubor s koncovkou TC, uvnitř kterého je velmi spolehlivě zašifrovaný „disk“

… na tento soubor když poklepeš, zadáš heslo, automaticky se jeho obsah namapuje jako nový disk (volné písmeno které, následuje po systémovém disku C:, optice D: atd …), podobně jasko bys připojil usb klíčenku. Po nějaké době nečinnosti umí TrueCrypt tento šifrovaný disk zase automaticky odpojit.
Doplňuji:
Jak v
1/ spustit TrueCrypt
2/ Menu Volumes → Create New Volume…
3/ Create …
4/ Standard …
5/ Vybrat umisteni TC svazku, treba na plose, nebo v dokumentech …
6/ dal uz je to snadne …

Další odpovědi
rynek878

Já používám tento jednoduchý prográmek:
Cryptext 3.40
Program přidá do kontextového menu položku Encrypt a Decrypt. Můžete tak jednoduše a přímo z Průzkumnínka ochránit své soubory před zneužitím.

link:

Zdroj: http://www.slu­necnice.cz/sw/cryp­text/

kablik

děkuji geOrgovi, ale tohle na mně bude dost složitý, zřejmě se tyto nápady příliš nepožadují a nepraktikují, i když mít svoji vlastní a tajnou složku by možná uvítalo v podobných případech víc lidí, kablík