Petr87

Jsou Měsíc a jeho svit podle kodaňské teorie dva samostatné jevy?

Podle Nielse Bohra zjednodušeně řečeno znamená, že realita začíná existovat až ve chvíli, kdy ji začneme pozorovat. Albert Einstein tomuto nechtěl věřit a přišel s příměrem, že Měsíc nezačíná existovat až poté, co se na něj podívá. Pokud si v otevřené krajině bez světelného znečištění stoupnu v noci zády k Měsíci (nevidím ho), ale uvidím krajinu ozářenou měsíčním svitem, lze to považovat za existenci Měsíce, nebo jsou Měsíc a jeho svit v této teorii oddělené jevy?

Odpovědi
mosoj

Nevím co řekl Niels Bohr a co Einstein. Ale v současnosti proběhlo toto :

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/lze-v-budoucnosti-menit-minulost

lexx

řekl bych že není důležité jestli na Měsíc koukáš přímo nebo sleduješ jím osvětlenou krajinu…v obou případech jde o důkaz a nutnost jeho existence

zjentek

Takže když jsem se ještě nemrknul na výsledky sportky, tak ještě nejsou?
A nedá se si dopředu naplánovat, jaký čísla chci začít pozorovat?