Kocourovi se vraci prujem.

Hezky den,mam dotaz muj kocour se nedavno lecil-mel katar střev vse pak bylo v pohodě ale posledni dva dny ma prujem zase…jidlo ma porad stejne.je mozne aby mel nejakou alergii na konzervy??
Doplňuji:
Ven nechodi vubec je jen doma..stravu nemenim.mleko taky nedavam,myslim ze to ma z konzerv (whiskas) kdyz se lecil byl jen na kurecim a prujem nemel tak na tom asi neco bude.granule moc nechce :(

Nejlepší odpověď
Sůwa

Já konzervy nedávám vůbec, jen kapsičky. Zkus přejít na kvalitní granule, pokud je to kastrát, tak jsou pro ně speciální…

Další odpovědi
beer

Konzervy jsou velmi různé kvality a proto je to v tomto případě nejen možné, řekl bych spíše pravděpodobné.
Přešel bych proto na suchou stravu, vůbec nedával mléko (pokud dáváš) a maso v menším množství jen syrové, nebo vařené – kuřecí prsa, stehna – na malé kousky bez kůže a nesolit. Hlavně ale tu suchou stravu (granule) !
Pokud to nepřejde během pár dnů, znovu navštiv veterináře.
Doplňuji:
Jo kamaráde, v tomto případě ono „nechce“ musíš ty překonat )) Jednoduše „tady máš granule a chceš/nechceš je tvoje věc. Nic jiného nedostaneš!!“
Neboj, za pár dnů to půjde, sežere i ty granule. Určitě se ale vyhni těm nejlevnějším.

Zdroj: Vet.praxe

anonym

Vyhledej si něco o způsobu výživy BARF. Zatím bych dala kocourovi vařenou rýži s kuřecím masem a trochou strouhané mrkve. Pokud tato dieta nezabere do dvou dnů, vezmi kocoura k vetovi.
Můžeš se zeptat na tomto „kočičáckém“ fóru:
http://www.ifau­na.cz/kocky/ne­modforum/r/

Funna

moje kočka 10 let žrala jen konzervy a na granule se dívala s opovržením…pak začala mít problémy s kůží a tak jsem jí (mimo lékařského ošetření) pořídila speciální granule na kožní problémy a dávala jí půl několik měsíců jen to…a od té doby už několik let konzervu neviděla a nevypadá, že by jí to nějak vadilo .-)…takže i když se mu granule nelíbí…když nebude mít na výběr, nezbude mu než je začít žrát…takže mu pořiď nějaké granule na dietu a bez alergenů (jsou sice dražší, ale snad ti za to kocour stojí) a dávej mu aspoň na čas jen ty…

Reezo

Je třeba vědět co vše kocourek papá. Například Kočičky nedokážou strávit laktózu, kterou obsahuje kravské mléko a následkem toho mají průjem. Konzerva to může a nemusí vyvolávat. Doporučuji se ujistit, zda nekonzumuje něco co by neměl případně řešit s veterinářem.
Doplňuji:
Moje kočka třeba odmítá jakékoliv konzervi i kapsičky, přitom maso normálně jí, ale jen to , které připraví člověk, jinak žije na granulích, nebo jí kupuji kočičí pochoutky, které jsou ze 100% masa, nebo to aspon uvádějí na obale 🙂

Krakis

Nemá nějakou změnu stravy ? Nebo značky konzerv ? Nebo jestli běhá venku,tak mohl něco sežrat. Náš kocour občas ulovil sýkorku nebo hraboše či krtka,ale i tak s tím problémy neměl.Většinou je jen ochutnal a přinesl na rohožku se pochlubit.

atena11

Tak jak tu psali téměř všichni tak mu nedavej zadny granule za 15 kč a konzervu za 10 ale kvalitní stravu také bych Ti doporučila mu pořídit trávu, pažiitku nebo nco zelenýho. Trávu stačí zasadit do květináče a až vyroste kocourek může bažtit pokud to bude ale nadale trvat zajdi s nim k veterinari