Kocour odmítá tablety na očervení

mám dva kocoury.když jim dávám tablety na odčervení,vždy to vycítí a nesní.tablety drtím,dávám do syr.masa,ryb,salámu,ale bez úaspěchu.vyzkoušela jsem i různé druhy tablet.četla jsem na int.,že někdo strčí tabletu přímo do krku,ale to se mi zdá drastické a mám strach z udušení.prosím poraďte jak to řešíte.děkuji Jana

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Není to drastické - dej prášek co nejdál - na kořen jazyka - nezbyde mu nic jiného než polknout. Já to takle dělám se psy - nikdy se mi nestalo, že by se začali dusit.

Další odpovědi:

Zlatý

Mám stejné potíže s kocourem. Na veterině lze koupit takové udělátko, vypadá to jako tenká injekční stříkačka s gumovým hrotem a má to píst. Do toho gumového hrotu se vloží tableta, kocourovi se to rychle strčí za jazyk a pískem se tableta doslova nastřelí do krku za jazyk. Pak to již nevyplivne. Někdo kocoura ale musí fest držet a ani tak se to někdy nepovede.
Udušení se nebojte on to zvládne.

Tak raději připlatím a kupuji odčervení v pastě ( flubenol). Je to něco podobného, Nastavíte si zarážku na množství podle váhy a pastu mu vstříknete za jazyk. Ona mu tam přilne a tu již nevyplyvne. Pak existuje odčervení které se vmasíruje za krk mezi lopatky ( název neznám)a působí to i na klíšťata i blechy.
Cena je podobná jako ta pasta. Je to podstatně dražší než ta tableta a více to zatěžuje organismus kocoura, neboť se to vstřebává přes krevní oběh. Kdežto pasta či tableta jde přímo do trávicího traktu.
Doplňuji:
Můj kocour to dobrovolně nevezme ať mu to zabalím do čeho chci. Možná snad olomoucké tvarůžky ... ty zase nemusím já ...

já své kočce sem to vždy dával do chcíplích myší a ty sem jí potom dal kolem její postýlky, ona je sežrala z té myši ;D

Bronzový

Z udušení není třeba mít obavy, drastické to není. Já jsem kočky balil do ručníku, aby nedrápaly, pomocí pinzety jsem tabletu strčil co nejhlouběji a vodou v připravené injekční stříkačce jsem medicínu spláchl do jejího žaludku. A byla pohoda.

Zlatý

Nemůžu si pomoct, ale tady mě okamžitě napadl následující rádoby vtipnej textík z netu (ale pro majitele koček vůbec vtipnej není :o). Nebojte, kočce to žádný trauma neudělá - do našich jsme cpali prášky násilím - radši ať se poblinká a je chvíli uražená, než aby bez antibiotik pošla... Nicméně hodně štěstí:

Jak dát kočce tabletu
Pevně kočku chyťte. Její hlavu si položte na loket, jako když dáváte miminku pít z láhve. Potichu říkejte: "Hodná čičinka!" Strčte tabletku do kočičí tlamičky.
Sundejte kočku z lustru a vyšťárejte tabletku zpod gauče.
Zopakujte bod 1, ale přidržujte levou rukou přední packy a pravým loktem zadní. Zastrčte tabletku do tlamky ukazováčkem.
Vyšťárejte kočku zpod postele. Vyndejte z tuby novou tabletku. (Zapuďte myšlenku na pořízení nové kočky.)
Znovu postupujte podle bodu 1. Tentokrát jakmile máte kočku v pozici pijícího dítěte, sedněte si na kraj křesla, nakloňte se co nejvíc nad kočku, přesuňte pravou ruku nad levý loket, zvedněte kočce horní čelist a rychle vhoďte tabletku. Protože vaše hlava spočívá prakticky na kolenou, nevidíte, co přesně děláte - na tom však nezáleží.
Nechte kočku viset na záclonách. Nechte tabletku ve svých vlasech.
Jste-li žena, poplačte si. Jste-li muž, poplačte si.
Seberte se. ,Tak kdo tady poroučí!? Vezměte kočku a tabletku. V poloze 1 proneste pevným hlasem: "Tak kdo tady poroučí?!?" Otevřte kočce pusu, vezměte tabletku a... zatraceně!
Tak takhle to nejde. Poddejte se zhroucení a po chvíli se zamyslete. Aha! Chaos způsobují drápy.
Připlazte se ke skříni s prádlem. Vytáhněte velkou osušku a rozprostřete ji na zem.
Vytáhněte kočku z kuchyňské linky a tabletu z květináče.
Natáhněte kočku na osušku hlavou u delšího okraje. 13. Připlácněte kočce nohy k tělu. (Odolejte pokušení rozplácnout celou kočku.)
Zabalte kočku do osušky. Spěchejte - čas a tabletka na nikoho nečeká.
Opět zaujměte polohu 1. Obtočte ruku kolem osušky s kočkou, aby dosáhla k hlavě. Stiskněte kočce čelistní klouby, jako když otvíráte okvětní plátky "zaječí hubičky".
Pusťte tabletku do tlamky a zastrčte ji prstem dál. Konečně!!!
Vyluxujte chlupy (kočičí). Ošetřete si šrámy (vlastní). 18. Vezměte si dva aspiríny a lehněte si.

Zdroj: http://www.splachovac.cz/humor ne-texty/jak-dat-kocce-tabletu -koupani-kocky-jako-bojove-ume ni.html

Pokročilý

Já jsem tu malou tabletku rozlámal na čtvrtiny a zamíchal do paštiky , kterou ony moc rády a nebyl problém :-)

Bronzový

Řešila bych to asi jako Berušinka, nebo ho nechte vyhladovět a pak mu to dejte třeba do nějakého masa nebo salámu a dejte mu to, pokud to nebude chtít, počkejte třeba hodinu, hlad ho donutí to sníst. Samozřejmě to ale nemyslím tak, aby jste mu nedala tři dny najíst a pak mu to nutila. Jestli krmíte jednou denně, asi večer tak ho utahat hrou, aby měl hlad a pak mu dát jedině tohle, aby neměl na výběr a snědl to, pokud dáváte jídlo dvakrát denně, tak bych první porci vynechala a dala mu to až večer, a postupovala tak jak jsem to už popisovala. Kamarádka nechává svému kocourovi jídlo v misce pořád a ten kocour jí kdy chce, pokud je to takhle i u vás, tu misku mu seberte a jídlo mu dejte až večer, kdy bude mít hlad, ale až po snědení tablety...jak je to popsané nahoře :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.