Kocour nechce jíst nic než Whiskas

Mám kocoura a nechce jíst nic jiného než kapsičky od Whiskas, ale tyto kapsičky jsou až moc drahé a já nevím co s tím, jak ho mám naučit jíst i jiné kapsičky?

Nejlepší odpověď
beer

Jednoduše nedávat jeho oblíbenou značku a když nebude chtít jinou, nenávat nic. Časem pak zbaští i jinou. Osobně to používám jen jako jeho pamlsek, žije o granulích a prosperuje již 14 let ))
Zkušenost

Další odpovědi
anonym

No ano, kapsičky od nějaký levnější značky, pomalu bys mu je přidávala k těm od Whiskas, prostě to tak nějak promíchat, jednu,dvě, asi nebudou tak moc kvalitní, to nevím, budeš si to muset v krámě přečíst, jaký je mezi nima rozdíl, já moc zkušeností s kočkama nemám, měli jsme kočky sice taky, ale ty kradly granule psovi a svoje nechaly být, ale to jsem jim zatrhla, i vývar jsem jim dělala, zalila jsem ty granule, dobře to vonělo a papkaly hezky, Naše kočky neměly kapsičky, to jen někdy, jako pamlsek, no, rozcápala jsi ho asi trošku, měl by mít pestřejší stravu.

autacek

No jo, kočky by kupovaly whiskas, no a ty to udělej tak jak píše Samba, začni mu to žrádlo pomalu míchat s jiným a podíl whiskasu pomalu zmenšuj a zmenšuj a zmenšuj :)

Reezo

Naši dva kocouři byli taky závislí na whiskas. Pak rodiče začali kupovat Felixe a už nehtěli whiskas ani citit. Momentálně furt konzumují felixe a nedej bože, že by došli masové taštičky. Nad jinýma ohnují nos.

také je to ale způsobeno vámi. Jelikož hodně majitelů dává pořád čerstvé jídlo, tak si na to navikne a nebude už jíst jídlo, které je tam několik hodin. Osobně jim vždy zamíchám misku, aby si mysleli, že dostali další 🙂

Coliffe

No, to je právě to zajímavé. Když zvíře pozná něco lepšího než obyčejné granule, myslíš, že už loudit u stolu nebude?
Buďto jiné kapsičky, nebo žádné :)
Ale nejlepší je žádné, jenom granulky. To je nejlepší řešení, mlsky jenom za odměnu :)

weronika

my kocourkovi dáváme to stejné co psovi XD

Tj: uvaříš v tlakáči koleno, nebo jakékoli maso, uvaříš těstoviny nebo rýži- my dáváme přednost těstovinám, smícháš to, popřípadně můžeš přidat mrkev, atd,,,,

Potom si navážíš, do sáčků (krmíme tím psa i kočku a potom jim to rozdělím… )
Sáčky hodíš do mrazáku, večer (krmíme večer- přes den si musí chytnou myš) rozmrazíš, přimícháš psí konzervu- nebo kočičí a dáš zblajznout kočce ;)
Krmíme tak kočičku s pejskem a zatím žádné problémy--- kočičce psí konzerva nevadí, a je spokojená.. pomalu nám nosí i myšky do baráku jak je nemůže spořádat XD