hippeace

Kocou má už třetím měsícem za uchem obrovskou krvavou ránu a stále si jí rozškrabává, jak ránu zahojit?

matka mě s ním nechce odvést k veterináři a sama ho tam také nedostanu tak jsem se chtěla zeptat co dělat aby si to nedrbal? děkuji
Doplňuji:
udělal si to při rvačce

Nejlepší odpověď
ReHu

To tvé mámě není kocoura líto?
Zkus tam zajet bez kocoura, řekni, jak to je. Třeba ti dá nějakou antibiotickou mast a kornout na krk.
Doplňuji:
Jestli to má po rvačce, tak bych ránu taky zasypala pudrem Septonexem. Ale určitě bych dala i zábranu, aby si ránu nemohl drbat. Dříve se mu to zahojí. Není drahá.
A kontrolovat, aby rána nehnisala.

Další odpovědi
www

Bez veterináře to asi nepůjde.. Přece ho nebudete týrat a jaksi samoléčit, když ani nevíte příčinu!
Doplňuji:
I tak, za tu dobu, by mělo být zranění zahojeno alespoň částečně. Veterina to jistí, ale záleží na vás..

briketka10

Koupila bych sypký pudr Septonex jestli rána nemokvá denně zasypávat, sama se zahojí, případně se i podívat do uší, jestli v nich nemá špínu podobnou logru – svrab, může si je i drbat možná potom z toho, tak koupit něco i proti svrabu. Prodávají se ty trychtýře na hlavu nevím jestli by ho kocour nosil, psi ho snášejí, ale taky těžko..
Doplňuji:
hm po rvačce, jestli už nekrvácí, měl by stačit ten pudr, udělá se strup..

Pájo

Chtělo by to sehnat mu límec, aby si tam nedosáhnul. Ránu mu vyčistit a alespoň promašťovat.

kikinka2210

zkus šťávu z aloe vera výborně hojí.rozsekla jsem si koleno na ledě jen trochu nijak vážné ale aloe je super zahojilo se mi to do 3 dnů ještě tam trošku jde vydět ale je to superrychlé.

samicek333

Za každou cenu bych se snažila dostat na veterinu, pokud si to pořád škrábe, tak ho asi svědí nebo bolí, takže asi nebude úplně čistá, ani když jí sama doma vyčistíš…

Banshee

Nevim sice odkud jsi, ale jestli ho máš ráda, tak bych jela třeba autobusem k tomu veterináři. Myslím, že je to jediná spolehlivá pomoc.

anonym

K veterináři. S matkou nebo bez.