Avatar uživatele
anonym

Co dělat, když kočka v noci řve?

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, co dělat s kocourem, který nás v noci nenechá absolutně vyspat. Kocourovi je cca 7m a máme ho přes dva týdny. Přes den je to úplný zlato. Děsný mazel, je s ním sranda, jak blbne…všechno v pohodě. Jakmile se ale zhasne, tak to začne…řve na celý byt. Já bych si vzala třeba prášky na spaní a zavřela bych ho v obýváku, ale beru ohledy na sousedy a snažím se to vždycky nějak řešit. Dřív zabíral rozprašovač na vodu. Vypadalo to tak, že jsem třeba 2X za večer vstala, postříkala ho vodou a byl klid…dnes se to úplně minulo efektu. Dvakrát jsem vstala, 2X dal pokoj..na potřetí byl úplně mokrý, jak jsem z toho jeho řvaní už vynervovaná. Jenom ležel a bylo mu to jedno a jak jsem odešla z pokoje, tak řval zase jak Viktorka u splavu. Už vážně nevím, co s ním dělat. Má všechno, ale prostě spát musím. Nechápu, co má v noci za problém. Přijde mi, že se nudí a chce nás prostě jenom vzbudit a vytáhnout z postele…protože třeba s náma spí v posteli a najednou se v jednu ráno vzbudí a začne řvát. Obávám se, že mu brzy zakroutím tím jeho bílým krčkem. Měla jsem už několik koček, ale tohle je vážně extrém. Nevšímání si ho bohužel nezabírá. Neexistují třeba prášky na spaní, nebo obojek proti mňoukání? Je mi jedno, jak toho docílit, ale potřebuju, aby mě ten mrňavý terorista nechal vyspat. Nechci ho mlátit. Když na něj zařvu a vyženu ho z ložnice, tak buď stojí na chodbě, nebo v obýváku a řve…takže tím si moc nepomůžu. Je to birma posvátná. Vybírala jsem tohle plemeno podle toho, že má být mazlivé a krotké…nikdo z chovatelů nikde nepsal o žádném sebemenším problému…fajt to nechápu. Uvítám sebemenší radu. Děkuji

Upravil/a: annas

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? GM, zjentek, dubraro před 2644 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Tady je každá rada pro kocoura drahá. Nevím, kdo z vás dvou je ten terorista. Chovat kočku (noční šelma) bez možnosti jít večer ven, to je proti přírodě a těmi krásnými krčky by společnost měla zakroutit* všem, kteří ve 21. století ještě stále nechápou vztah „člověk- příroda“.

*dle vzorce- lidský mozek : příroda + nesoulad = smrt.
Tedy, že v důsledku kvůli tebe všichni umřeme!

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dubraro

To není problém, to je normální. Dospěl a chce se rozmnožovat. Volá kočky.

BTW: Birma zdědila od siamských koček nejen atraktivní zbarvení, ale také silný hlas, časné dospívání a intenzivní sexuální projevy. Měl jsem dva siamské kocoury a bylo to přesně jak píšeš. Jenže nebyli určení do chovu, takže byli kastrováni a pak se zklidnili.

Upravil/a: dubraro

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Avatar uživatele
Zvonillka

Tak teď jsem se docela pobavila nad komentářem uživatelky ZJENTEK. Asi moc nechápete, že tím krčkem to uživatelka myslela jistě obrazně, protože už bude pravděpodobně bezradná. A vaše arogantní názory typu – pořizovat si kočku, když nemá možnost jít chuděra ven. To vyznělo tak, že tedy pomalu (možná i více) polovina populace jsou tyrani a kočku si nezasluhují mít, protože jí nemohou vypustit z bytu ven na obhlídku města? 😁 to myslíte jako vážně? Vzpamatuje se. Jak jste již zmínila, tak jsme v 21století a dnes spoustu lidí chová kočky výhradně doma. A upřímně, já už bych kočku nikdy ven taky nepustila, vzhledem ke všem nástrahám, které jí venku čekají (auta a lidé především). A další věc, která mě hodně pobavila, že takovýto lidé nás brzy zabijí??!! 😁 no tak to mě dostalo úplně nejvíc. Někdo nám tady asi vymýšlí novou konspirační teorii. Ale tak co jsem si prohlédla vaše otázky tak se ani nedivím, že máte takovéto názory (může mě předvolba www zhypnotizovat a mohu pak o tom v transu psát svému psychiatrovi? Nebo pak-mohou se kontaktní čočky mlžit? Můj bože?! ASi se už ani nedivím).

A k tomu problému. Moje rada je kastrace. Zkus to 😉 a třeba se uklidní. Vážně to vypadá, že kocourek začal toužit po kočičce. V horším případě se jenom domáhá společnosti a tady ani kastrace nepomůže. Držím palce 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

jednoznačne k veterinárovi…či už teda naozaj nemá tú pubertu

hneď teraz môžete napísať do etologickej poradne:

http://www.zvireci-psycholog.cz/po­radna

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

S takovým chováním u koček jsem se taky dosud nesetkala, ale je možné, že plemeno birma je hodně společenské a jen se dožaduje společnosti. Je u vás asi krátce, na noční spánek si zvykne jako každá jiná kočka, já bych z postele vůbec nevylézala, natož abych po něm po chudákovi stříkala vodu. Jinak – v 7 měsících už měl být vykastrovaný, já nechávám kastrovat kocourky po 5. měsíci, hlavně proto, že mám strach, aby v bytě nezačali značkovat, to se potom už nedá odnaučit. I když podle Zjentka je kočka noční šelma, je to šelma přizpůsobivá a hlavně soběstačná (nepotřebuje venčení). Rozhodně je lepší chovat v bytě kočku než psa. Kočka považuje byt za svoje teritorium a to jí stačí, venčení se nedožaduje. Podle mne je týrání chovat v bytě psa. Kočka chovaná doma je také daleko čistotnější než pes, nes..e ani nečůrá po ulici, kde si hrají děti, stelivo z kočičího záchodu skončí na smetišti, natož aby „brala do čumáku zmrzlé hovínko“!

Upravil/a: GM

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gabi Vlk F.

Zeptejte se přímo toho kocoura, a uvidíte..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pepíka

Měla byste pořídit nějakou kočku a nebo pokuď nejste ve městě pustit ho ven určitě chce se rozmnožovat a nebo chce být s vámi když jste odešla tak kocour zase řval a to může být taky důkaz.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Medulka.013

zjentek má pravdu.
My doma pouštíme kočky ven kdykoliv chtějí a taky zase zpátky domů. Pokud zrovna nespíme, protože je noc. Kocour a kočka (oba kastrovaní) bývají venku někdy i přes noc a nebo jsou na verandě, ze které mají pořád otevřené dveře ven.
Ještě jsou s námi 3 koťata (5 měsíců), a kocourek už taky pomalu objevuje život venku. Kočičky ven ale nepouštíme, než půjdou na kastaci.

před 2615 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dubraro

Gabi Vlk F
Já vám odpovím za něj:
Chci kočku, mňáááááá!!!
Chci mrdat, mrdat, mrdat, mňáááááá !!!

před 2638 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Zvlhnillka-
„pomalu (možná i více) polovina populace jsou tyrani a kočku si nezasluhují mít, protože jí nemohou vypustit z bytu ven na obhlídku města“ -Přesně, doslova! Možná nemohou bych nahradil slovem nechtějí, ale ta „víc než polovina“ sedí, proto je na světě tak, jak je. A ti tebou popisovaný by se měli všichni utratit, ale možná by stačilo je všechny jen vykastrovat a hlavně tý části „něžnýho pohlaví“ vybrat vnitřky.
To ale nepochopí někdo, kdo ve 21. století ještě nepřišel na to, že zvíře je úplně identicky živé, jako tento exot! Pusťte mne k zákonům a světu se uleví a tebe už „na druhém břehu“ nebude trápit tento názor ;)

před 2643 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Sorry, jsi úplně mimo, asi proto že máš psa a o kocurách nevíš nic. Kočka není pes, ven nepotřebuje. Viz písání od „GM“.

před 2643 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Anemone

Zjentek, to jsou přesně má slova. A lidé to řeší – vykastrovat, vyoperovat hlasivky. Děs .....

před 2643 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

To si děláš švandu s těmi hlasivkami, to mi ani neříkej!
A pak vytrhat drápy, aby se ti kočka ve spánku nějak nepomstila, že jo.

před 2643 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek