nikdo555

Proč naše kočka pelichá na zimu na břiše?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat: máme doma evropskou krátksrstou kočku, která vždy na zimu začne pelichat na celém břiše. Nevíte někdo, co by to mohlo být?

Nejlepší odpověď
zjentek

to je přípravou hormonů na změnu teploty ..rád sedávám na radiátoru a takto mně vypelichal celej zadek

Další odpovědi
briketka10

Kočky, jako všechna chlupatá zvířata, své chlupy průběžně obměňují. U koček žijících venku se cyklus obměny srsti více řídí střídáním teplých a studených období roku..
dále zdroj : http://www.ceska-kocka.cz/clanky-chlupy.html

gecco

Zřejmě se změní tepelné podmínky v bytě (začíná topná sezóna)…
Ale:

  1. proč se ptáš nyní?? – po zimě
  2. proč se nezeptáš veterináře?? – my tu kočku nevidíme

Luxx

kočka nepelichá, ale líná… pelichají ptáci…
(to jen tak bokem.. rozdíl je v tom, že pelichání se týká peří a línání srsti)