KateBeckett

Kočka na dovolenou, nebo kočka v tzv. kočičím hotelu?

Je lepší si vzít kočku (kocour, egypt. mau) s sebou na dovolenou k moři, nebo ji dát do tzv. kočičího hotelu? Pokud ano, znáte nějaké? Nejlépe okolí Šumavy.

Odpovědi
Agneta

Ani jedno ani druhé:DD

Má zůstat doma, a někdo ji má občas přikrmit.

GM

Jak cestování, tak přemístění do kočičího hotelu bude kocour velmi špatně snášet. Nebude jíst, pít, v kočičím hotelu bude velmi trpět, třeba i na několik dní může zůstat zalezlý bez jídla, pití – může zkolabovat (selhání ledvin). Proč ho týrat kvůli své dovolené? Nejlepší řešení je nechat ho doma v prostředí, na které je zvyklý a někoho poprosit, aby za ním 1×, event. 2× denně zašel, umyl mu misky, dal jídlo a čerstvou vodu, vyčistil toaletu. Takhle to řešíme v naší rodině a kočky s tím nemají problém.

Drap

Nedá se odpovědět. Záleží na kočce i majiteli. Cesta, změna klimatu a podmínek kočce příliš nesvědčí. Stejně tak v hotelu může kočka tesknit. Nejlépe pro kočku je, pokud může zůstat ve svém prostředí a někdo se o ni stará. Každý se musí rozhodnout sám
http://www.mi­ciny.cz/kocky/ho­tely/hotel-pro-kocky-animal-rescue-177/