Amie

Kočičí drápy a mrtvé morče

Jsou kočičí drápy dost silné na to, aby prořízly morčeti hrdlo? Nebo jaké jiné zvíře by to udělalo aniž by nechalo morče jinak ležet ve výběhu u mříže?
Doplňuji:
To netuším. Asi přeskočilo (ale střecha nijak moc svislá nebyla). Každopádně to bylo přes noc. a nijak krev nikde. Právě jen to hrdlo.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Tak teoreticky to možné je.

Další odpovědi
Drap

Teoreticky je to možné, ale málo pravděpodobné. Jak se ono zvíře k morčeti dostalo ? Spíše bych typoval na kunu nebo lasičku.

Damiana

Kuna, lasice nebo tchoř. Ti pijí krev a zvíře neodnesou.
Něco podobného se nám stalo se slepicí. Taková liška, tak by ji odnesla celou, tohle byla lasice.
Morče je malé, možná to mohl být i potkan. Na kočku bych to v tomto případě „nesváděla“.

www

Na můj vkus málo info:
Prolezlo to zvíře nějakým pletivem, jak velká oka pletivo mělo?
Morče bylo kde, v domě, na dvorku?
Bydlíte ve městě v paneláku, kde?
Atd., atd.
Podle toho se dá škodná částečně identifikovat. Rozpárat hrdlo dokáže kdejaká šelma i šelmička a jestli kořist odnesla, nebo ne spíš souvisí s přístupností morčete. Zvíře si proto netroufnu určit.
Zvládnou to všechna jmenovaná zvířata včetně kočky 😉.

bolak

Pokud to nebyl jack nicholson, tak apak už zbejvá jen čleď lasicovítých-kunovitých.
Co konkrétně to bylo za zvíře, to bys nám nejdřív musela povědět, jaká byla rozteč mříží. Ale klidně to mohlo bejt i mládě, takže je možný že se stejně prd dozvíš.

Ale to proříznutý hrdlo, nemyslíš náhodou prokouslý?