Anička:D;)

Kočičí chrup

Mé skoro tříleté kočičce dost páchne z tlamy, takže se chci zeptat: 1) Je na čištění zoubků pozdě? 2) Zjistili jsme, že má přední špičák zlomený, ale nic jsme s tím nedělali. Stane se něco?

Nejlepší odpověď
beer

Pokud kočce nebo i psovi páchne z ůstní dutiny, většinou se jedná o důsledek zanedbané péče o chrup. Pach je způsoben činností celé řady bakterií na zubním kameni a proto je potřeba odstranit především zubní kámen. Bohužel, často také i některé zuby, poněvadž díky doprovodnému zánětu se uvolňují zdravé zuby i s kořeny. Určitě navštiv veterináře!
Podobných zákroků je v každé vet. ambulanci spousta..

Vet. praxe

Další odpovědi
briketka10

na ošetření není nikdy pozdě já chodila i s 15 letou kočičkou
uspí ji a sundá zubní kámen celkově se platí asi 600,–Kč pak
jedla granulky na chrup přimíchané k ostatním, ale většinou tak
páchne kočkám z tlamičky, které jedí většinou mléčné výrobky,
myši a mají zkažené zoubky ..

iceT

http://potreby­propsy.wordpres­s.com/2010/03­/06/proc-kocky-nesnaseji-zubni-kartacek/
jinak zajít k veternináři,on kočku vyšetří a také vám poradí co s tíma čím je to způsobeno.
Doplňuji:
http://www.moje-kocka.cz/zdravi-a-nemoci/priznaky-nemoci-u-kocek-182.html

NemamSlov

ak chces vycistit chrub kocke tak navstiv zvelolekara on jej to spravi behom chvile a zlomeny zub by nemal vadit :)

anonym

u veterináře jí vyčistí zoubky v lehké narkoze, hlavně ji nedávej mlíko, to kočky nestráví, smetanu ano, ale mlíko nem a ke všemu je to sladký a to není dobré na zuby, kočka má pít vodu, i tím se docílí, že asoň částečně budou zuby aspoň na noc čistější

Anička:D;)

Stejně jí mlíko nedáváme a myši nemá kde chytat, protože na balkoně jich moc neni :DD ale děkuju :)